Menu Zamknij

Ogłoszenie parafialne na Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12

 1. Pragnę wyrazić wdzięczność osobom, które przygotowały świątynie na czas świąt Bożego Narodzenia. Robertowi Prędkiemu za zamontowanie choinek, p. Pawłowi, za ich przywiezienie, za choinkowe stroiki pewnej osobie z Mikułowic, młodzieży z KSM-u i Przemysławowi Służalskiemu za przystrojenie choinek, a nade wszystko 5 osobom z Unikowa, za przygotowanie scenerii szopki Bożonarodzeniowej – nowej ruchomej szopki sprowadzonej z Neapolu. Ja tylko zadbałem, by do nas dotarły, a oni dopracowali szczegóły, a byli to: Iwona i Jarosław Wojciechowscy; Teresa, Władysław Ścisło i Iwona Wach. Szopka będzie uruchamiana między Mszami, a w czasie Mszy Świętej wyłączana, by nie rozpraszać, ale koncentrować na centrum liturgii – ołtarzu. Dziękujemy także zespołowi Umiłowani, który rozpoczął nasze wspólne tegoroczne kolędowanie przed pasterką.
 2. Jutro drugi dzień świąt – Msze Święte o godzinie 8, 10, 12 i 15. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Jutro powiem też o kolędzie – po 2 latach przerwy w tym roku będzie znów tradycyjna.
 4. Przy żłóbku Jezusa jest Maryja, Józef, pasterze i trzej królowie – postacie te prezentują bohaterską postawę, ale tajemnica Bożego Narodzenia objawia też tchórzy, jak Ci, którzy nie wpuścili Świętej Rodziny do domu, czy jak Herod, który kazał pozabijać chłopców w Betlejem. 
  Boże Narodzenie można przeżywać w duchu bohaterskim lub w duchu tchórzostwa. Przeżywanie w duchu bohaterskim to przeżywanie w duchu wiary, przyznanie się do Boga, dawanie świadectwa, że jest dla mnie ważny, na pierwszym miejscu – życzymy, by Boże Narodzenie było w waszym sercu przez całe życie, poprzez radość, miłość, wzajemną życzliwość, byście prezentowali bohaterską postawę w wyznawaniu swej wiary, a Jezus nowonarodzony niech wam szczodrze błogosławi!
  Jednocześnie dziękujemy za życzenia, te osobiste i telefoniczne oraz wszelkie produkty żywnościowe! 
  Najlepsze życzenia przekazuje także starosta powiatu oraz burmistrz gminy. 
 5. Jutro dalszy ciąg ogłoszeń…