Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie część II 26.12

 1. W tym tygodniu wspominamy – wtorek – św. Jana Ewangelistę (Poświęcenie wina); środa – św. Młodzianków męczenników; piątek – św. Rodziny Jezusa, Józefa i Maryi; sobota – św. Sylwestra. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Proszę, by dzieci przygotowały zeszyty od religii, bierzmowani indeksy – na kolędzie rozmawiamy o życiu religijnym rodziny i o sprawach parafialnych; bardzo proszę nie poruszać tematów politycznych. W zakrystii można zabrać wodę święconą. Pamiętajmy, że w czasie kolędy, nie możemy sobie pozwolić na dużo dłuższe spotkanie, gdyż inni także czekają. Jeśli ktoś chciałby dłużej porozmawiać, to proszę zaprosić oddzielnie, a na pewno będzie to możliwe. 
  Jeśli ktoś w wyznaczonym czasie jest w pracy, to możemy zawsze podjechać tego dnia wieczorem, po zakończeniu danej miejscowości (tylko proszę to zgłosić).
  Z planowanych prac w tym roku udało się zrealizować wszystkie, a więc:
  – położenie kostki na bocznych alejkach cmentarza;
  – malowanie kaplicy cmentarnej i nagłośnienie cmentarza;
  – renowacja ambony (przedsoborowej);
  – remont pokoju gościnnego;
  W sumie wydaliśmy 158 tys. zł.
  Dodatkowo udało się zakupić ruchomą szopkę. (Postać stolarza zasponsorował stolarz z Unikowa – Władysław Ścisło z synem Łukaszem). 
  Na nadchodzący rok, planuję renowację ostatniego już ołtarza naszej świątyni, czyli ołtarza głównego (koszt prac to 210 tys. zł.)
  Bardzo dziękuję tym, którzy włączyli się finansowo w to dzieło, a Ci którzy jeszcze tego nie uczynili, a chcieliby wspomóc te i przyszłe pracę, mogą to uczynić przy okazji kolędy. Za każdy dar serca, życzliwość i zrozumienie z góry dziękuje! 
  Z racji na wyjazd ks. Michała na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rostocku w Niemczech (do 2 stycznia), w tym tygodniu po kolędzie będę chodził sam. Porządek kolędy na ten tydzień:
  środa 28 grudnia – Kameduły od godz. 9.00.
  czwartek 29 grudnia – Galów od numeru 1 do 58 od godz. 9.00
  piątek 30 grudnia – Zwierzyniec i Wymysłów od godz. 9.00 
  sobota 31 grudnia – Włodarka od godz. 9.00
  Proszę podjechać 15 min wcześniej. 
 3. W sobotę nabożeństwo związane z zakończeniem roku kalendarzowego o godzinie 16.00.
 4. Intencje na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.