GRECJA
śladami św. Pawła Apostoła

TERMIN: 04-11 listopada 2024r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – ATENY

Popołudniowy przelot z Warszawy do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

II DZIEŃ – ATENY

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Delf.

III DZIEŃ – DELFY

Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce, gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos – pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

IV DZIEŃ – KAWALLA – SALONIKI

Śniadanie. Przejazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi – miejsca, gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

V DZIEŃ – SALONIKI

Śniadanie. Zwiedzanie  Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu do Kalambaki.

VI DZIEŃ – METEORY – TERMOPILE

Śniadanie. Zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd w kierunku Peloponezu. W przerwie podróży zwiedzanie miejsca historycznej bitwy pod Termopilami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Peloponezie.

VII DZIEŃ – MYKENY – KORYNT

Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

VIII DZIEŃ – LOUTRAKI – ATENY – WARSZAWA

Śniadanie, czas wolny, spakowanie bagaży i wyjazd do kurortowej miejscowości Loutraki, spacer, zakupy. Transfer na lotnisko w Atenach i popołudniowy lot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA: 4490 PLN

OFERTA ZAWIERA:

·        przelot na trasie Warszawa – Ateny – Warszawa

·        7 noclegów w hotelach 3* i 4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 270 EUR/

·        wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/ obiad ostatniego dnia

·        przejazdy autokarem wg programu

·        codzienne Msze Święte oraz opiekę duchową kapłana

·        opiekę pilota

·        zestawy słuchawkowe Tour Guide

·        składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy

·        ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

OFERTA NIE ZAWIERA:

·        biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat klimatycznych i przewodników lokalnych /płatne pilotowi na miejscu 140 EUR/

WPŁATY/ FORMALNOŚCI:

1.      1000 PLN – zaliczka płatna przelewem na konto biura Ad Astra lub gotówką u ks. proboszcza Marka Tazbira – max. do 15.04.2024r.

Wpłaty może dokonywać nie tylko grupa pierwsza , ale także druga

2.      3490 PLN – płatne przelewem na konto biura Ad Astra – max. do 15.09.2024r.

opis przelewu: GR2024/11/04 + imię i nazwisko uczestnika

3.      140 EUR – płatne pilotowi w gotówce po wylądowaniu w Grecji

4.      przekazanie danych osobowych do księdza proboszcza Marka Tazbira – imię i nazwisko zgodne z dokumentem + data urodzenia – max. do 15.06.2024r.

Proszę o śledzenie dalszych informacji ,związanych  min z transportem do Warszawy i spotkaniem organizacyjnym w pażdzierniku

W razie pytań kontakt z Ks Proboszczem 606 27 81 80

Pielgrzymka do Sanktuarium w Kałkowie oraz na Świętym Krzyżu

Termin: 13 maja 2023

W planie:

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – Pani Ziemi Świętokrzyskiej – więcej informacji na temat sanktuarium pod tym adresem: https://sanktuariumkalkow.pl/

Oraz

Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – więcej informacji pod tym adresem: https://www.swietykrzyz.pl/

CENA: 50 zł

Zapisy do Niedzieli 7 maja osobiście lub telefonicznie

Pielgrzymka do Włoch

Cena: 1700 zł + 450 Euro

Numery kont bankowych:

Alior Bank Polska S.A.
– wpłaty w PLN na konto numer: 40 2490 0005 0000 4500 7878 3543
– wpłaty w EUR na konto numer:  PL 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
– wpłaty w USD na konto numer:  PL 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634

Swift banku: ALBPPLPW

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.