Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 18.12

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: środa – św. Piotra Kanizjusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Powoli kończy się Adwent, a więc i roraty, na których w najbliższym tygodniu będziemy śpiewać Nowennę przed Narodzeniem Pańskim. Roraty o godz. 16.00, we wtorek o godz. 7.00. W wigilię, również o godz. 7.00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych, którzy odeszli od nas w tym kończącym się roku. Proszę, by przed Mszą Św. zapalić świeczkę, na świeczniku dziękczynnym, w intencji zmarłego. Do wigilii przed każdą Mszą Św. będziemy służyć w konfesjonale. Podczas tej Mszy, dzięki harcerzom zostanie również wprowadzone do nas Światło Pokoju z Betlejem, którego płomień będzie można odpalić i zabrać do swoich domów.  
  3. Od jutra  rozpocznie się przygotowanie szopki betlejemskiej. Jak wiemy, w tym roku będzie wyjątkowa – ruchoma – sprowadzona z Neapolu. Prace nad wystrojem trwają już od kilku tygodni, więc żeby to wszystko wkomponować, potrzeba czasu i cierpliwości. Szopka będzie uruchomiona o godzinie 23.15 przed Pasterką. Szopka będzie uruchomiona między Mszami aż do lutego. 
  4. Tego też dnia, w naszej parafii, o godzinie 23.30 będzie miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu młodzieżowego zespołu Umiłowani. Zapraszamy wszystkich, do włączenia się w radość wypływającą z narodzenia naszego Zbawcy, wyrażoną przez śpiew tradycyjnych i nie tylko kolęd i pastorałek.  
  5. Opłatki na stół wigilijny już dostarczone. Pan Organista bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary za Jego całoroczną posługę. Jeśli ktoś był nieobecny, to opłatek można odebrać w zakrystii.
  6. Zabrakło już świec Caritas, ale w zakrystii są kalendarze misyjne na 2023 rok. 
  7. Celebracje liturgii Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o północy. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze Święte w porządku niedzielnym, a więc o 8, 10, 12 i 15. Natomiast w II Dzień Świąt, we wspomnienie św. Szczepana, Msze Św. o godzinie 8, 10 i 12 (nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15). W tym dniu ofiary z tacy przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
  8. Bardzo dziękuję za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. 
  9. Wczoraj w Kielcach posługę lektora przyjęło 6 ministrantów z naszej parafii. Dziękuję im, że rozwijają się w służbie przy ołtarzu, a ks. Michałowi za ich przygotowanie.
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.