Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu 11.12

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Łucja; środa – św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Przed Kościołem będzie można nabyć Świece Caritas na Stół Wigilijny oraz kalendarze na przyszły rok.
 3. Pan Organista będzie nadal chodził z opłatkami. W tym tygodniu kolejność jest następująca:
  Poniedziałek – Skorzów;
  Wtorek – Zwierzyniec, Wymysłów, Podgaje;
  Środa – Uników;
  Czwartek – Szaniec – część od Nowego Folwarku w stronę ul. Głównej
  Piątek – Szaniec – od ulicy Głównej w kierunku Młyn
  Sobota – Mikułowice Zachodnie
  Kto nie był, czy nie będzie obecny może też nabyć opłatki w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się wielka uroczystość, mianowicie grupa 10 mężczyzn złoży uroczyste ślubowanie związane z przyjęciem ich w poczet Rycerzy św. Jana Pawła II. Będą im też założone odpowiednie stroje. Samo ślubowanie podobne jest do tego, które ma Gwardia Szwajcarska. Przyjdzie dodatkowo ok. 20 rycerzy z innych chorągwi oraz ks. kapelan z jednej z nich. Uroczystość rozpocznie się 5 min przed godziną 12.00.
 5. Wczoraj w Kielcach w Sanktuarium Św. Józefa Robotnika, ks. bp Ordynariusz Jan przez uroczyste błogosławieństwo ustanowił 6 dorosłych osób z naszej parafii lektorami, czyli tymi, którzy są przygotowane i powołane do czytania Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła. Gratulujemy i ufamy, że będą mieli parcie na ambonkę.
 6. Każdego roku w naszym kościele przygotowywana jest Szopka Bożego Narodzenia. W tym roku będzie inna niż przez ostatnie lata, a nawet wieki, bowiem będzie to szopka ruchoma, sprowadzona z Neapolu. Od kilku tygodni trwają prace związane z przygotowaniem scenerii wokół, odpowiednim oświetleniem i klimatem. Każda z kilkunastu postaci będzie się poruszała. Obok Świętej Rodziny i Trzech Króli będą postacie związane z ludźmi wykonującymi różne zawody, także z tego terenu, czy nawet scena wywołująca uśmiech i refleksja. Postacie nie będą się ruszać w czasie Mszy Świętej.
 7. W tym tygodniu na cele parafialne wpłynęło 11 ofiar w wysokości 1550 zł.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdują się w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.