Menu Zamknij

Ogłoszenia 24.01.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; we wtorek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w środę – bł. bp Jerzego Matulewicza; w czwartek – św. Tomasza z Akwinu; wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia!
 2. Dziś przed kościołem zapowiadana zbiórka na poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za każdy dar serca dziękujemy!
 3. W związku z wciąż panującymi ograniczeniami poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci klas 3 (przygotowujących się do I komunii świętej) odbędzie się w przyszłą niedzielę 31.01 na mszy świętej o godzinie 10, 12 i 15, oraz w dniu 2 lutego – w dzień Matki Bożej Gromnicznej – o godzinie 16. Rozpiska (do której grupy zostały przyporządkowane dzieci) jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Dzieci przynoszą świece, które rodzice mieli przy ich chrzcie.
 4. Zakończyliśmy Msze Święte kolędowe dla poszczególnych miejscowości. Bardzo dziękuję kolejnym grupom za liczny udział, sołtysom za ich zaangażowanie i zainteresowanie oraz wszystkim za ofiary złożone na cele parafialne.
  Galów – ofiarę złożyły 64 rodziny;
  Szaniec – ofiarę złożyło 106 rodzin;
  Elżbiecin – ofiarę złożyło 17 rodzin;
  Dziękujemy też za ofiary dla kapłanów.
  Jeśli ktoś chciałby poświęcić nowy dom, to jest taka możliwość w tym tygodniu. Miejmy ufność, że kolęda w przyszłym roku będzie już tradycyjna.