Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych; wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; środa – Wspomnienie św. Karola Boromeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca – Msze Św. o godz. 16.00. W I czwartek i sobotę godzinę wcześniej nabożeństwo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. W I piątek pół godziny przed Mszą Świętą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. o godz. 8 i 10 w kościele, a o 12.00 na cmentarzu uroczysta suma za wszystkich zmarłych tam spoczywających. Pół godziny wcześniej procesja za zmarłych różnych stanów. Taca w tym dniu przeznaczona jest na wywóz śmieci z cmentarza. Nadal przyjmujemy na wypominki, roczne, półroczne i jednorazowe (prosimy przy zapisywaniu podać, przed którą Mszą Św. mają być czytane). Praktyka wypominek pozwala utrwalić nam pamięć o bliskich zmarłych i zachęcić, co ważne, nie tylko nas, ale także wszystkich, którzy są w kościele do modlitwy w ich intencji. Jest to najbardziej tradycyjna forma realizacji tajemnicy świętych obcowania. Niech w tej formie nie zabraknie także imion zmarłych, nad którymi grobami staniesz.
  4. Msze Święte w dzień zaduszny z modlitwą wypominkową za zmarłych o godz. 8, 10 w kościele i o godzinie 16 na cmentarzu.
  5. Na cele parafialne, czyli renowację ołtarza i dzwonnicy wpłynęło 5 ofiar w wysokości 1620 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
  6. Intencje mszalne znajdziemy na stronie naszej parafii w zakładce intencję oraz w gablocie przy kościele.