Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła 24.10

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Szymona i Judę Tadeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziś rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary złożone na te cele. Przed kościołem w tym i w przyszłym tygodniu będziemy mogli nabyć Kalendarz Misyjny pomagając w ten sposób swoją cegiełką w budowie kościoła na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie pracuje kapłan naszej diecezji – ks. Antoni Sokołowski, którego będziemy gościć w naszej parafii w nasz parafialny odpust 15 sierpnia. Zachęcamy, by to dzieło wesprzeć.
  3. Przypominam, że dziś o godzinie 17.00 odbędzie się spektakl teatralny pt. “Wesele starościanki. Powrót do korzeni.” Początek w Domu Kultury w Szańcu – tam odbędzie się błogosławieństwo nowożeńców. Później przejście do kościoła na ślub, a po drodze tradycyjna bramka. Następnie przejście do remizy strażackiej na wesele. Organizatorzy zachęcają, by w to barwne wesele włączyły się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii.
  4. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Ten tydzień będzie skoncentrowany na porządkach. Bardzo prosimy, by nadal wrzucać śmieci w odpowiednie miejsca – czyli segregować. Od czwartku będzie jeszcze dodatkowa mobilna ubikacja, tzw. Toi Toi – proszę, aby zachować w nim czystość, podobnie jak w tej stacjonarnej. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych! Kwiaty i znicze są bardziej dla nas, niż dla nich – dla nich to nade wszystko dar modlitwy, bo sami już sobie pomóc nie mogą, my tak! Na wypominki roczne, półroczne przyjmujemy w zakrystii, bądź kancelarii.
  5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii wychodzi z inicjatywą posprzątania grobu i zapalenia zniczy, czy postawienia kwiatków na grobach, na których krewni z różnych powodów nie mogą być (choroba, odległość). Gdyby taka pomoc była potrzebna, proszę o kontakt z ks. Michałem (telefonicznie +48 732 244 840, lub e-mail [email protected] w celu ustalenia zakresu pomocy i grobu, który wymaga prac).
  6. Przypominam o składaniu deklaracji dysponenta grobu. Dzierżawa na miejsce na cmentarzu wynosi 20 lat.
  7. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o godzinie 17.00.
  8. W tym tygodniu na cele parafialne wpłynęło 7 ofiar w wysokości 1720 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na naszej stronie parafialnej w zakładce intencję.