Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu; wtorek – św. Faustynę Kowalską; czwartek – NMP Różańcową; sobota – bł. Wincentego Kadłubka. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Jak co roku włączamy się w budowę “żywego pomnika” dla św. Jana Pawła II przez zbiórkę do puszek na stypendia dla bardzo zdolnej, ale ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.  Podobnie jak w ubiegłych latach, tak również w tym roku będziemy mogli nabyć papieskie kremówki. W tym roku poprzez ich zakup wspomożemy Olusia Majchra z Galowa chorego na zapalenie opon mózgowych, aktywne wodogłowie i padaczkę. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do nauki chodzenia. Ciasta na ten cel będą piec mieszkanki Galowa, ale nie tylko. 
 3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 14.30.
 4. Dziękuję mieszkańcom Podgaja za dostarczenie płodów ziemi dla seminarium (oraz 100 zł); z Kameduł miód od rodziny Wędów (oraz 360 zł od mieszkańców); oraz mieszkańcom Skorzowa. Dziękuję sołtysom za zorganizowanie i dostarczenie. 
 5. W piątek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie zachęcamy osoby nowe, które chcą pogłębić swoją wiarę i odkryć bogactwo Biblii – bo jak mówił św. Hieronim – nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa. 
 6. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca – nabożeństwo I czwartkowe od godz. 16.30, o 17.00 tradycyjnie różaniec – będziemy się modlić o nowe, święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz za kapłanów polecanych w modlitwie margaretkowej. 
 7. Dziękujemy licznej grupie członków Żywego Różańca za udział w diecezjalnej pielgrzymce Kół Różańcowych – Msza Święta w ich intencji oraz ich rodzin będzie sprawowana 24 października o godz. 10.00.
 8. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować na wypominki roczne i półroczne oraz jednorazowe – przy zapisywaniu proszę podać przed którą Mszą Świętą mają być czytane. Jednocześnie informujemy, że nie ma wolnych terminów na intencję mszalne w niedzielę i święta w przyszłym roku. 
 9. Straż pożarna w Busku Zdroju apeluje o rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa pożarowego podczas obsługi różnego rodzaju urządzeń grzewczych. 
 10. We wtorek komisja konserwatorów z Kielc bardzo pozytywnie oceniła stan prac, jak i użytych materiałów przy ołtarzu św. Izydora (całkowity koszt prac wraz z napędem to 84 tys. zł.). Na te cele oraz elewację dzwonnicy w ubiegłym tygodniu wpłynęło 7 ofiar w wysokości 800 zł. 
 11. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolnicze książkowe na 2022 rok. 
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej w zakładce intencje.