Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; wtorek – św. Wacława; środa – Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; czwartek – św. Hieronima; piątek – św. Teresa od Dzieciątka Jezusa; sobota – Świętych Aniołów Stróżów – wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.00, pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W tym czasie będzie modlitwa różańcowa. Po mszy świętej spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych – wszystkich należących i chcący dołączyć (szczególnie dzieci z klas 3-6 zapraszamy!). W pierwszą sobotę nabożeństwo o godzinie 16.15 (wtedy różaniec) a o 17.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
    W sobotę odbędzie się także pielgrzymka diecezjalna do Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Katedrze, która przeżywa 850-lecie swojego istnienia. Będziemy także w Sanktuarium św. Józefa w Kielcach. Wyjazd o godz. 8.30.
  3. W środę wspominamy św. Michała Archanioła, a więc imieniny ks. Michała, naszego wikariusza. Zapraszam na Mszę Świętą w Jego intencji o godzinie 17.00. Po Mszy Św. tradycyjnie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 16.00 będzie nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  4. Nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy od niedzieli, godz. 14.30, a w tygodniu (czyli od następnego poniedziałku) codziennie o godzinie 17.00. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 15.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Dziękuję za płody rolne dla Seminarium Duchownego w Kielcach mieszkańcom: Unikowa, Młyn, Galowa, Zwierzyńca i Nowego Folwarku oraz za ofiary. Szczególne podziękowania sołtysom za zorganizowanie ich.
  6. Na najbliższy wtorek planowany jest odbiór prac konserwatorskich przy Ołtarzu św. Izydora. Na te cele i pracę przy dzwonnicy wpłynęły ofiary z Szańca, Młyn i Mikułowic w wysokości 870 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i zrozumienie.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.