Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Mateusza; czwartek – św. o. Pio. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Rektor WSD prosi o tradycyjną zbiórkę płodów rolnych. Proszę by sołtysi pomogli w zorganizowaniu zbiórki w tym lub w przyszłym tygodniu. Mile widziane będą także owoce sadów, czy owoc pracy pszczół. Za każdy dar serca dziękujemy!
  3. Na 2 października (sobota) organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Tym razem odbędzie się ona u Matki Bożej Łaskawej w Kieleckiej Katedrze w związku z obchodami 850-lecia istnienia Katedry. Proszę, aby w przyszłą niedzielę zelatorki poszczególnych kół podały mi ile osób wyjeżdża. Będziemy również w sanktuarium św. Józefa Robotnika w Kielcach. Każdy z uczestników otrzyma kalendarz na 2022 rok oraz słodką bułkę.
  4. Zakończone zostały pracę przy ołtarzu św. Stanisława Kostki i św. Izydora (jest też automatyczne otwieranie 2 obrazu). Na te cele udało się pozyskać dofinansowanie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (25 tys. zł.), od Starostwa Powiatu (20 tys. zł.) i od Urzędu Gminy w Busku-Zdroju (10 tys. zł.). W związku z tym, że na 4 złożone wnioski, aż 3 z nich zostały rozpatrzone pozytywnie (rok wcześniej tylko 1) zdecydowałem się na pracę przy dzwonnicy: remont i malowanie dachu, nowa elewacja i dwa zegary na wieży. Na te cele złożyło ofiarę 8 rodzin w wysokości 1250 zł. Bóg zapłać za zrozumienie!
  5. W tym tygodniu następuje zmiana godziny wieczornej Mszy Świętej z 18.00 na 17.00. Intencje mszalne możemy znaleźć na stronie naszej parafii oraz w gablocie przy kościele.