Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; środa – Wspomnienie NMP Bolesnej; czwartek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana; sobota – Święto św. Stanisława Kostki. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W najbliższym tygodniu już po raz jedenasty w Kościele w Polsce będzie obchodzony Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego KEP i Rady Szkół Katolickich. Więcej informacji tutaj: https://tydzienwychowania.pl/materialy/xi-tydzien-wychowania-2021/
  3. W przyszłą niedzielę (19 września), po Mszy Świętej o godz. 15 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rozpoczynających w tym roku przygotowania do przyjęcia I Komunii Św.
  4. Młodzież należąca do KSM w najbliższą sobotę 18 września zaprasza wszystkich na adorację ku czci św. Stanisława Kostki, która odbędzie się przy nowo odrestaurowanym ołtarzu ku Jego czci. Natomiast w niedzielę będziemy mogli przy wyjściu z kościoła nabyć zrobione przez młodzież specjalne „Różańce Misyjne” – połowa dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na wsparcie Misji i Misjonarzy!
  5. W najbliższy wtorek, w Sanktuarium Pana Jezusa Konającego w Pacanowie odbędzie się odpust – więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej (https://diecezja.kielce.pl/trwa-odpust-w-pacanowie).
  6. Zapraszamy członków Wspólnot Margaretkowych oraz wszystkich, którzy pragną modlić się o powołania na czuwanie, które odbędzie się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach w piątek, 17 września 2021 r. W tym szczególnym czasie będziemy dziękować Bogu za 6 lat modlitwy Wspólnot Margaretkowych w Imbramowicach.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM CZUWANIA:

19.00 – Rozważania o Męce Pańskiej

19.30 – Droga Krzyżowa

20.00 – Powitanie i podanie programu

20.15 – Konferencja

21.00 – Msza św. koncelebrowana

22.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

23.00 – Błogosławieństwo lourdzkie i rozesłanie

23.30 – Zakończenie czuwania

  1. Jeszcze raz z całego serca zachęcam wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Chrystusa i jego nauczanie do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych. W naszej parafii są Ministranci, KSM, Eucharystyczny Ruch Młodych, Apostolat Margaretka, Róże Żywego Różańca i Krąg Biblijny! Pamiętajmy, że czas poświęcony dla Chrystusa, nigdy nie jest czasem zmarnowanym!
  2. Wyrazy wdzięczności kierujemy do kleryka Tomasza, który dziś modli się z nami w intencji powołań i dzieli się świadectwem swojego powołania! Życzymy wytrwałości na podjętej drodze, niech Duch Święty nieustannie Cię prowadzi i obdarza wszelkimi potrzebnymi darami!
  3. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii!