Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne 5.09 XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedziele zwykłą

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

  2. Z racji na rozpoczęty rok szkolny wracamy ze spotkaniami naszych grup parafialnych. Zachęcam także wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Chrystusa, do włączenia się w działalności naszych grup. Przypominam, że w naszej parafii działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży; Ministranci; Krąg Biblijny, który zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek na godzinę 19.15; Apostolat Margaretka. W tym roku rozpoczyna swoją działalność także Eucharystyczny Ruch Młodych, który szczególnie kierowany jest do dzieci z klas 3-6 Szkoły Podstawowej.

  3. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej.

Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel.

Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami.

Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

  1. W ołtarzu bocznym aktualnie możemy zobaczyć obraz św. Stanisława Kostki. Renowację obrazu ufundowały dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunie Świętą oraz młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania! Już dziś zapraszamy wszystkich młodych i nie tylko na adorację ku jego czci prowadzoną przez KSM, która odbędzie się w sobotę 18 września, czyli w dniu Jego liturgicznego wspomnienia.

  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dzień seminaryjny – będziemy gościć kleryka, który podzieli się z nami świadectwem powołania i wraz z nim modlić się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o świętość dla kapłanów i wytrwanie w powołaniu.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą do wszystkich sołtysów z naszej parafii, aby jak co roku zebrali płody roli, które będą przeznaczone na wsparcie Seminarium w Kielcach. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu włączają się w troskę o ten wyjątkowy dom, utrzymujący się z życzliwości i ofiar wiernych!

  1. Na cele parafialne w tym tygodniu wpłynęły 2 ofiary w wysokości 300 zł.

  2. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej!