Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła 29.08

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: piątek – św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca – w pierwszy czwartek nabożeństwo o godzinie 17.15 z modlitwą za kapłanów oraz o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego; w pierwszy piątek Msza Święta i Nabożeństwo o godzinie 18.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godziny 17.15.
    W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo o godzinie 17.00.
  3. KOMUNIKAT księdza biskupa Jana Piotrowskiego 

Drodzy Diecezjanie!

Wiślickie Diecezjalne Sanktuarium Maryjne jest miejscem, skąd od 40 lat wyrusza Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Tym razem pragniemy po raz czwarty pielgrzymować do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej, aby wsłuchiwać się w Jej przesłanie: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5). W czasie trwającej jeszcze pandemii wszyscy potrzebujemy pomocy
i nadziei. Szukajmy jej wspólnie u Boga, który jest odwieczną Miłością, przez wstawiennictwo Matki Bożej.

            Zapraszam zatem Drogich Diecezjan do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce do Wiślicy, która rozpocznie się o godz. 9.30 w środę 8 września br. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.00. 

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup 

† Jan Piotrowski

Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie.

  1. W dniu wczorajszym, w czasie pielgrzymki młodych do Sanktuarium bł. Karoliny Kózki w Zabawie, ksiądz biskup Jan Piotrowski mianował nową prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji Kieleckiej, którą została nasza parafianka, a także liderka naszego oddziału KSM – Julia Dybko! Bardzo się cieszę i gratuluję! Niech Duch Święty nieustannie dodaje jej sił i wskazuje kierunek! Proszę także o modlitwę w jej intencji, aby zgodnie z Bożym zamysłem szerzyła wśród młodych Chrześcijańskie wartości i radość z życia wiarą!
  2. Słowa wdzięczności kieruję do ks. dr hab. Pawła Borty, prefekta ds. studiów w WSD Kielce, który dziś stał się w naszej wspólnocie szafarzem Najświętszej ofiary i głosicielem Słowa Bożego! Niech Bóg obficie błogosławi za wszelkie dobro!
  3. W piątek 17 września będzie organizowana pielgrzymka do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, na czuwanie grup Margaretkowych w intencji kapłanów. Wyjazd o godzinie 17, powrót około godz. 2 w nocy. Natomiast w pierwszy piątek miesiąca organizowana jest pielgrzymka do Bazyliki Krzyża Świętego w Mogile (koszt 40 zł). Wyjazd o 17, powrót o 2 w nocy. Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenie się w zakrystii, natomiast dodatkowe informacje można uzyskać u p. Jolanty Czechowskiej.
  4. Zmarła Pelagia Czechowska-Sawczuk z Mikułowic – pogrzeb we wtorek o godzinie 14.
  5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień możemy znaleźć w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencje!

 

 

 

             Wielki Odpust Wiślicki 2021. PROGRAM

Niedziela ze św. Janem Pawłem II, 5 września 2021

8.00         Msza święta z homilią

10.00        Msza św. z kazaniem dla dzieci
Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci klas O oraz I.

12.00        Msza święta z homilią

16.45        Godzina Miłosierdzia

17.00        Msza święta z homilią

*homilię w niedzielę głosi o. Piotr Graduszewski OSsT

*cały dzień, będzie udzielane błogosławieństwo relikwią krwi św. Jana Pawła II

18.00 Koncert Występują: Adrian Janus, bas – baryton; Klara Janus Kraj, organy

W programie utwory: J.F. Haendla, G. Cacciniego, C. Francka, Moniuszki i innych.

Poniedziałek, 6 września 2021

7.00 Msza święta z homilią

18.00 Msza święta z homilią

 

Wtorek, 7 września 2021

7.00 Msza święta z homilią

18.00 I Nieszpory o Narodzeniu NMP

Msza święta w intencji budowniczych i ofiarodawców z okazji 97. rocznicy konsekracji Kolegiaty

 

Środa, 8 września 2021, Uroczystość Narodzenia NMP

7.40 Godzinki do NMP

8.00 Msza św. z kazaniem (ks. Kan. Piotr Rojewski, Dobrowoda)

 

               IV Pielgrzymka diecezjalna do Wiślicy

Od godziny 9.30 Rejestracja pielgrzymów

10.00 Przywitanie pielgrzymów i wprowadzenie w historię Sanktuarium

10.15 Konferencja: „ Maryja, Matka naszej wiary w tajemnicy Narodzenia Syna.”, ks. prof. Stanisław Dyk, KUL

11.00 Modlitwa Różańcowa (część bolesna)

11.30 Modlitwa południowa z Kapitułą Wiślicką i wprowadzenie nowych kanoników

12.00 Uroczysta Suma z kazaniem.
Poświęcenie ziarna siewnego: Bp Jan Piotrowski

ok. 13.15 posiłek pielgrzymi i zakończenie pielgrzymki

17.40 II Nieszpory o Narodzeniu NMP

18.00 Msza św. z kazaniem (ks. Kan. Jacek Miernik, Złota)