Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela Zwykła 1.08

  1. W tym tygodniu wspominamy: środa – św. Jana Marię Vianneya; piątek – Święto Przemienienia Pańskiego; sobota – św. Kajetana. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca – w pierwszy czwartek nabożeństwo o 17.15 z modlitwą za kapłanów i o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego; w pierwszy piątek Msza i Nabożeństwo o godzinie 18, a już o 17.15 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; a w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo bezpośrednio po ślubie czyli o godzinie 17.00.
  3. W czwartek rozpoczyna się w Wiślicy 40. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie trwała do 13 sierpnia i na tę pielgrzymkę wyruszy także ksiądz Michał, który będzie przewodnikiem grupy 5. Jeśli ktoś będzie szedł na krótki odcinek z Wiślicy do Buska, to zachęcamy, aby dołączył do tej grupy. Można także pielgrzymować duchowo, łącząc się z pielgrzymami w modlitwie i przekazując intencję. Do grupy duchowej można zapisać się przy wyjściu z kościoła podając swoje imię, nazwisko i intencję, którą pielgrzymi będą zanosić do Matki Bożej Częstochowskiej. Każdego dnia przewodnik grupy duchowej będzie w tych wszystkich intencjach odprawiał Msze Świętą. Jeśli ktoś ma taką ochotę, można też złożyć ofiarę na potrzeby pielgrzymki. W czasie pielgrzymki będziemy na bieżąco łączyć się poprzez audycje radia eM oraz oglądając Apel Jasnogórski w TV Trwam.W naszej parafii natomiast będziemy gościć pielgrzymkę rowerową, tuż po odpuście: 17 sierpnia. Pielgrzymom przygotujemy tradycyjnie posiłek w który m.in. zaangażują się mieszkańcy Zwierzyńca, Słabkowic i KSM z Szańca. Szczegóły podamy po odpuście.
  4. Ze względów technicznych zatrzymały się pracę przy elewacji dzwonnicy, ale będą kontynuowane od czwartku.
  5. W związku ze zbliżającymi się parafialnymi dożynkami w odpust 15 sierpnia, przypominam o przygotowaniu wieńcy dożynkowych, czy też koszów z darami ziemi. W związku z pandemią nie będzie dzielenie się chlebem.
  6. Od jutra przyjmujemy intencję mszalne na 2022 rok – rozpoczynamy od godziny 8.00 do 11.00 i od 16.00 do 19 z przerwą na Msze Świętą. Proszę, by te sprawy załatwić w miarę możliwości w dni powszednie.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencję oraz w gablocie przy kościele.