Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła 18.07

  1. W tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. Czesława; czwartek – św. Marię Magdalenę; piątek – św. Brygidę; sobotę – św. Kingę; niedziela – św. Krzysztofa.
  2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w następną niedzielę poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczną jazdę. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy Świętej – ofiary jakie przy tej okazji składamy będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.
  3. Dziękujemy za liczny udział w uroczystościach odpustowych i za pomoc w ich uświetnieniu. Szczególne słowa podziękowań kierujemy do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Szkoda, że brakowało strażaków, choćby po dwóch z każdej jednostki.
  4. Jak widzimy przed odpustem pojawił się odrestaurowany obraz św. Izydora; obraz Matki Bożej Częstochowskiej i jeden z feretronów (ze św. Izydorem); na dzwonnicy kościelnej pojawiły się dwa zegary wybijające godzinę, a w nocy pięknie podświetlone (w nocy godziny nie będą wybijane, by pozwolić spać mieszkańcom Szańca). Zegar będzie jeszcze bardziej wyeksponowany, gdy zostanie położona jasna elewacja i zostanie zdjęte rusztowanie.
  5. Zachęcamy do wyruszenia na pieszą pielgrzymkę, jak i na rowerową do Częstochowy – piesza wyrusza 5 sierpnia z Wiślicy do 13 sierpnia (na tę pielgrzymkę wybiera się ks. Michał); rowerowa od 17 do 20 sierpnia. Zapisy przez Internet.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w niedzieli jest zamieszczony artykuł o rożnych gadżetach i pamiątkach z Szańca oraz o Mikułowickiej Olejarni Zagłoby.
  7. Dziękuje panu Zbigniewowi Zającowi z Mikułowic za precyzyjne i bezinteresowne przycięcie tui przy plebanii i parkingu.
  8. Intencje na rok 2022 będziemy przyjmować od 2 sierpnia czyli za 2 tygodnie.
  9. Intencje na przyszły tydzień znajdziemy na stronie naszej parafii w zakładce intencje oraz w gablocie przy kościele.