Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Wniebowzięcie NMP 15.08

  1. W tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. Jacka; piątek – św. Bernarda; sobota – św. Piusa X. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Zakończone zostały prace przy trzech ścianach dzwonnicy, z jednej strony już są zdjęte rusztowania i możemy zobaczyć efekt prac wraz z zegarem. Został też zmontowany ołtarz św. Izydora, który był w renowacji, za nim jest obraz św. Stanisława Kostki. Ołtarze są wysuwane automatycznie (czyli na pilota), zademonstruję to w przyszłą niedzielę; a dziś wpatrujmy się w św. Izydora, patrona rolników, zwłaszcza, że przeżywamy parafialne dożynki.
  3. W najbliższy wtorek będziemy gościć w naszej parafii uczestników pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę – w naszej parafii będą około godziny 14.40, a o godzinie 15.00 odbędzie się wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam parafian do włączenia się w tą modlitwę. Proszę także o przygotowanie delikatnego wsparcia dla ciała (delikatnego bo w Busku będą mieli obiad): ogórki kiszone, ciasto, herbata, woda, owoce. Proszę o pomoc mieszkańców Zwierzyńca, Słabkowic i KSM Szaniec.
  4. Dziękuję za przygotowanie pięknych wieńcy, koszy z owocami – mimo trudnego czasu są prawie z każdej miejscowości naszej parafii. Jest to konkretny zewnętrzny gest wyrażający wdzięczność Bogu nie tylko za tegoroczne plony, ale i za owoce każdego ludzkiego trudu. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Unikowa, Galowa, Szańca, Młyn, Słabkowic, Zwierzyńca, Mikułowic. Dziękuję strażakom…, Starości i Starościnie dożynek, wszystkim parafianom i gościom, dziękuję księżom, a nade wszystko orkiestrze parafialnej, która uświetniła dzisiejszą uroczystość. Na koniec szczególne podziękowania kieruje do ks. dr Mirosława Cisowskiego, wikariusza biskupiego.
  5. Jutro na parkingu przy kościele o 14 będzie mobilne centrum diagnostyki, które dla chętnych przeprowadzi badania w zakresie osteoporozy i wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na ulotkach przy wyjściu ze świątyni.
  6. Przypominam, że w następną niedzielę będziemy gościć małżonków, którzy dadzą świadectwa jak zmagali się z chorobą alkoholową jednego z nich – nie teoria, ale konkretne świadectwo walki.
  7. Intencje na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencję.