Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła 22.08

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Bartłomieja; środa – NMP Częstochowskiej; piątek – św. Moniki; sobota – św. Augustyna. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie pięknych wieńcy dożynkowych i koszy z owocami oraz słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich grup, za uświetnienie odpustu (KGW, Strażakom i orkiestrze) – na stronie internetowej parafii, w zakładce Galeria, znajdziemy zdjęcia.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Słabkowic, Zwierzyńca, KSM Szaniec, za przygotowanie różnych smakołyków dla rowerzystów zmierzających na Jasną Górę.
  4. Dziękuję małżonkom Mieczysławowi i Halinie za przyjęcie dzisiejszego zaproszenia i za danie świadectwa, jak zmagali się z chorobą alkoholową jednego z nich.
  5. Dziękuję panu Januszowi (katechecie) za kilkumiesięczną posługę przy ołtarzu jako kościelnego (zakrystianina). Po śmierci pana Mieczysława podjął jego obowiązki – swoją posługę kończy bowiem od września będzie uczył nie tylko w Słabkowicach (częściowo), ale także podejmuje cały etat historii w Szkole Podstawowej w Busku- Zdroju. Bardzo dziękuję za gorliwą, pełną oddania posługę.
    Dziękując panu Januszowi, jednocześnie witam nowego pana, który podejmie powyższe obowiązki – pana Ireneusza, który także mieszka w hostelu obok kościoła. Ufam, że jego posługa będzie równie gorliwa, ale i dłuższa.
  6. Na cele parafialne (renowację ołtarza św. Izydora i elewację dzwonnicy) w ostatnim tygodniu zostały złożone ofiary w wysokości 2 400 zł od 10 rodzin. Bóg zapłać za zrozumienie!
  7. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie i na stornie internetowej parafii w zakładce “Intencje”.