Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Alojzego Gonzagę; czwartek – Uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela; sobota – św. Zygmunta Gorazdowskiego.
  2. Dziękuję pani Marzenie z Szańca za przygotowanie kwiatów do kościoła na ołtarze, i panu Krzysztofowi Grędzie za ich ofiarowanie.
  3. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godzinie 10. Próba w czwartek o godzinie 16.00, po niej spowiedź.
  4. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że do wtorku należy zgłosić praktykującego świadka do bierzmowania. W sobotę rozmowa duszpasterska dopuszczająca do sakramentu bierzmowania. Kolejność:
    Od 10.30 – uczniowie ze szkoły nr 2 w Busku-Zdroju
    Od 11.30 – uczniowie ze szkół nr 1 oraz 3 w Busku-Zdroju oraz Pińczów
    Od 12.00 – uczniowie ze szkoły w  Słabkowicach
    Od 12.30 – uczniowie klasy 7 ze szkoły w Szańcu
    Od 13.00 – uczniowie klasy 8 ze szkoły w Szańcu.
    Dzień później czyli w Niedzielę spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, po Mszy Świętej o godzinie 10.00.
  5. Już wcześniej informujemy, że Niedziela Grobowa będzie w tym roku tuż przed odpustem – 11 lipca.
  6. W najbliższą sobotę w Olejarni Zagłoba w Mikułowicach odbędzie się kiermasz św. Jana. Poza 18 wystawcami ze świeżą żywnością będzie także gość honorowy – Karol Okrasa. Zaprezentuje on na żywo nowe pomysły kulinarne. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  7. Na cele parafialne, czyli renowację ołtarza św. Izydora ofiarę złożyło 8 rodzin.
  8. Intencje mszalne znajdziemy w zakładce intencje oraz w gablocie przed kościołem.