Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła 6.02

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Hieronima; czwartek – św. Scholastyka; Piątek – NMP z Lourdes. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. W piątek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego. Diecezjalne uroczystości tego dnia będą obchodzone w Hospicujm w Busku-Zdroju. Pamiętajmy w swych modlitwach o naszych chorych, cierpiących i poświęćmy im więcej czasu niż zwykle.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu pojawił się w Niedzieli artykuł o naszej parafii pt. “Zegary stare i nowe” o zegarach na dzwonnicy, ale także o jednym z najstarszych zegarów słonecznych w Polsce, który jest na południowej stronie naszego kościoła 1599. Chciałbym także sprostować jednocześnie pewną nieścisłość, która się w nim znajduje: jest napisane, że koszt zegarów to 75 tys. zł; choć wprawdzie wskazówki i cyfry są w kolorze złotym, ale nie są ze złota. Oczywiście 75 tys. zł. to koszt elewacji dzwonnicy, remontu dachu i zegarów, które dla ścisłości kosztowały 15 tys. zł.
  4. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencje.