Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła 13.02

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Święto św. Cyryla i Metodego, św. Walentego. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W ostatnich tygodniach wiatry narobiły wiele szkód, także na cmentarzu – porozbijane są znicze, lampki nagrobne – proszę o zainteresowanie.
  3. Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych, a więc możliwość odliczenia 1% od podatku na szczytny cel. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy ulotki z prośbą o takie wsparcie dla naszego małego parafianina Aleksandra Majchra z Galowa, który zmaga się z wodogłowiem pokrwotocznym, mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym oraz epilepsją. Wiemy, że takie zmaganie jest wyzwaniem nie tylko dla rodziców, bo rehabilitacja wymaga olbrzymich nakładów finansowych.
    Tak się składa, że w dzisiejszej prasie katolickiej – Niedzieli, i to nie w dodatku diecezjalnym, ale w części ogólnopolskiej, pojawił się artykuł na 3 strony o Olusiu i jego rodzicach pt.: “Aleksander waleczny i jego armia…”. Przyznam się, że czyta się go z wielkim wzruszeniem (niesamowita historia). Szczególnie w kontekście światowego dnia chorego i dzisiejszego orędzia warto ten artykuł mieć i przekazać go także innym.
  4. Przy wyjściowej bramie z kościoła jest informacyjny plakat dla rolników pt.: “Szkolenie chemizacyjne”, który jest niezbędny.
  5. W najbliższą środę 16.02 odbędzie się przymiarka strojów komunijnych w WDK w Szańcu. Zapraszamy na godzinę 17.00 chłopców, na godzinę 17.30 dziewczynki.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w zakładce intencje na stronie parafialnej oraz w gablocie przy kościele.