Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Świętej 30.05

 1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Nawiedzenie NMP; wtorek – św. Justyna; czwartek – Uroczystość Bożego Ciala; sobota – św. Bonifacego. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W najbliższy czwartek Boże Ciało. Msze Święte o godz. 8; 10 i 12. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00, bowiem popołudniu są dwa śluby – o godz. 16 i 17.
  Procesja w tym roku w związku z pandemią będzie wokół Kościoła po mszy świętej o godz. 10 do trzech ołtarzy. Czwarty ołtarz będzie w kościele.
  Proszę o przygotowanie ołtarzy grupy parafialne i SMS z Szańca:
  Przy kapliczce św. Jana Pawła II – SMS z Szańca;
  Przy kapliczce MB Różańcowej – Krąg biblijny i Margaretki;
  Przy Eremie – KSM i Ministranci.
  Te grupy przygotowują ołtarz także na oktawę Bożego Ciała. (Prosimy, by nie kupować kwiatów).
 3. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe. Na Mszę Święta o godz. 18 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a po Majówce będzie dla nich spotkanie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (w Boże Ciało); pierwszy piątek – Msza o godzinie 18.00 a 30 min wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszą sobotę nabożeństwo o godzinie 17.15, a o 18 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tak się składa, że w tym tygodniu także jest artykuł w Kieleckim dodatku do Niedzieli o naszej parafii. Tym razem o proboszczach parafii przez ostatnie 300 lat, wraz ze zdjęciem tablicy pamiątkowej, która umieszczona jest w przedsionku od strony północnej. Przy wyjściu z kościoła oraz na stoliku są do wzięcia także darmowe egzemplarze “Dobrych Nowin”.
 6. Na cele parafialne czyli renowację ołtarza św. Izydora wpłynęło 8 ofiar (900 zł).
 7. Dziś jeszcze o godz. 16.30 odbędzie się poświęcenie odnowionego krzyża. Proszę by rozpocząć śpiewem litanii Loretańskiej.
 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc w budowie nowych kościołów naszej diecezji.