Ogłoszenia parafialne 23.05 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła; środa – św. Filipa; czwartek – Chrystusa Króla Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej. Solenizantom, jubilatom i wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Wczoraj zakończyliśmy peregrynację obrazu św. Józefa. Bardzo dziękuję, że każdego dnia duża grupa wiernych z poszczególnych miejscowości znalazła czas na czuwanie, końcowym aktem nawiedzenia było zawierzenie rodzin naszej parafii św. Józefowi. My jesteśmy o tyle w szczęśliwej sytuacji, że w ołtarzu bocznym na stałe mamy odrestaurowany obraz św. Józefa, na stoliku przy płynie dezynfekcyjnym są do zabrania książeczki z modlitwą przez wstawiennictwo św. Józefa.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Msze Święte o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Jutro także odpust w Szczaworyżu.
  4. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za złożoną ofiarę dla dzieci pierwszokomunijnych w Afryce przeznaczoną na budowę szkoły oraz podstawowe przybory szkolne w wysokości 1752 zł!
  5. Dziękujemy także za złożone ofiary na renowację ołtarza św. Izydora przez 9 rodzin w wysokości 1450 zł.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w dzisiejszej Niedzieli możemy przeczytać artykuł poświęcony odnowieniu naszych ołtarzy, wraz z 2 zdjęciami.
  7. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, aby śledzili zakładkę Bierzmowanie – informacje, w której pojawiają się wszelkie informacje dotyczące przygotowania.
  8. Zmarła Krystyna Makuch lat 77 z Szańca. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 14.00.