Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – 16.05 Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Bernardyna ze Sieny; w sobotę – św. Ritę; Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas III. Dziękuję rodzicom tych dzieci za pięknie przygotowaną świątynie i wszystkiego wokół. Nade wszystko dziękuję za przygotowanie swoich dzieci do godnego przyjęcia tego sakramentu. Dziękuję także za dar ołtarza w wysokości 4700 zł przeznaczony na renowację ołtarza św. Stanisława Kostki – Bóg zapłać!
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy też peregrynację obrazu św. Józefa, która będzie trwała przez najbliższy tydzień do soboty. Dziś temat św. Józefa rozważamy dzięki życzliwości ks. prof. dr hab. Przemysława Kantyki, Dziekana Wydziału Teologii KUL, któremu dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Od jutra kolejne miejscowości będą miały swoje wieczorne czuwanie od godz. 19.15 do 21.15. O 20.15 Msza Święte w intencji rodzin z tych miejscowości i jednocześnie o Boże Błogosławieństwo w pracach polowych. Przypominamy porządek:
  Poniedziałek – Młyny, Pomyków, Uników i Galów
  Wtorek – Słabkowice, Skorzów i Podgaje
  Środa – Szaniec, Zwierzyniec i Wymysłów
  Czwartek – Nowy Folwark i Kameduły
  Piątek – Mikułowice i Elżbiecin
  Sobota – zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę Świętą dziękczynną za dar nawiedzenia z aktem zawierzenia parafii św. Józefowi. Po Mszy przekazanie obrazu parafii Oleszki.
  O 19.15 rozpoczynają miejscowości, ale zapraszamy już od 17.30 na modlitwę i spowiedź. O 18.00 Msza Święta – Biały Tydzień dzieci I komunijnych.
  Jeśli w kościele będzie zbyt dużo osób, to przypominam, że plac przy kościele jest przygotowany i bardzo dobrze nagłośniony.
 4. Dziś kończymy poświęcenie pól – ostatnie odbędzie się w Szańcu o godz. 16.30.
 5. Intencje mszalne odnajdziemy w gablocie, oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Intencje oraz w aktualnościach.