Ogłoszenia parafialne na Zesłanie Ducha Świętego 5.06

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Święto Maryi Matki Kościoła; czwartek – Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – św. Bartłomieja Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, czyli Święto Matki Bożej Kościoła – Msze Święte o 8, 10 i 18.
  3. Burmistrz Pińczowa przypomina o składaniu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw w swych domach. Ostateczny termin do 30 czerwca, a więcej szczegółów w gablocie!
  4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku będzie już ulicami Szańca. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Kiedyś zawsze przygotowywali mieszkańcy Szańca, ostatnio przygotowywały inne miejscowości; na ten rok proszę, aby Szaniec przygotował ołtarze.
    I ołtarz przy Domu Kultury: ulice Kościelna, Murowana, Przy Stoku, Pagórek, Źródłowa;
    II ołtarz przy szkole: ulice Szkolna, Turystyczna, Sportowa, Rajska i Klin;
    III ołtarz przy składzie budowlanym: ulice Kielecka, Staropocztowa, Jesionowa, Borowa, Działkowa
    IV ołtarz przy remizie: ulice Floriańska, Strażaka, Podkamienica, Kąty, Zakątek, Baśniowa, Galowska.
  5. W sobotę wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza – wyjazd o 3 rano. Autobus z Mikułowic będzie na ulicy Kieleckiej przed godz. 3.00. W Młynach będzie około 3.10. Proszę o potwierdzenie wyjazdu!
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.