Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Małgorzatę i Gertrudę; środa – św. Elżbietę; czwartek – bł. Karolinę Kózkównę; piątek – św. Salomeę; sobotę – św. Rafała Kalinowskiego. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W związku z przeżywanym dziś dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym przed kościołem będzie można złożyć ofiarę dla prześladowanych katolików w Libanie.
  3. Nadal przyjmujemy na wypominki, roczne, półroczne.
  4. Nadchodzi czas, w którym zdejmujemy chryzantemy z grobów. Jest na nie wyznaczone specjalne miejsce – na środku cmentarza, tu gdzie kiedyś był ołtarz polowy. Bardzo proszę, by wcześniej wyjąć je z doniczki i pod żadnym pozorem nie wrzucać ich do kontenera czy betonowego boksu. Bardzo dziękuję za dbanie o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że cmentarz to nie tylko grób moich bliskich!
  5. W piątek o 16.30 wyjazd na nocne czuwanie Margaretek w intencji kapłanów i powołań do Imbramowic. Więcej szczegółów u pani Jolanty Czechowskiej i księdza Michała.
  6. W prezbiterium mamy już piękne, solidnie wykonane lampki wieczne (które, jak wiemy palą się cały dzień przed tabernakulum). Były znaczne trudności z ich założeniem, ale udało się. Można zobaczyć poprzednie lampy, które są w zakrystii. Koszt tych prac to 5500 zł. Dałem też do odnowienia kinkiety ze świecami (tzw. Zacheuszki), które są związane z poświęceniem kościoła.
  7. Zmarła Irena Czajor z Szańca – pogrzeb we wtorek o 15.
  8. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce intencję.