Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla 21.11

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Cecylię; środa – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Wczoraj zostały wywiezione cmentarne śmieci z betonowych pojemników. Było ich ok. 70 ton. Niestety 1/4 z nich to trawa, liście, naturalne wieńce oraz ziemia – dziękuję, że większość nie zapełnia tym pojemników, ale zanosi je tam gdzie ich miejsce, czyli za dziecięce groby, gdzie są utylizowane. Bardzo proszę, by czynili to wszyscy, gdyż niepotrzebnie z parafialnych pieniędzy, czyli waszych płacimy za wywóz liści, trawy, ziemi.
    Nadal proszę, by chryzantemy składać na środku cmentarza (tam gdzie był ołtarz polowy). W miejscu gdzie jest regał  na znicze do “ponownego wykorzystania” stawiać znicze lepszej jakości, a pozostałe wrzucać do kontenera.
    Dziękuję także osobom, które śmieci ze swoich grobów zabierają do domowych pojemników.
  3. Wczoraj też zawiesiliśmy odreastaurowane kinkiety ze świecami (tzw. Zacheuszki), koszt prac to 1100 zł.
  4. Na cele parafialne, czyli na Ołtarz św. Izydora i odnowienie elewacji dzwonnicy – zebrano w tym tygodniu 7 ofiar w wysokości 850 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
  5. Odpowiadając na apel Caritas Polska i biskupów ofiarą do puszek możemy wesprzeć migrantów. Pamiętajmy też o naszej modlitwie w intencji pokoju!
  6. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie parafialnej w zakładce intencje.