Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą – 19.11.2023

  1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, Wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, Środa – św. Cecylii, Piątek – św. Męczenników Koreańskich, Sobota – św. Katarzyny. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  2. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne.
  3. Nadchodzi etap na cmentarzu, że zdejmujemy chryzantemy z grobów. Jest dla nich wyznaczone miejsce – mianowicie na środku cmentarza tu gdzie kiedyś był ołtarz polowy. Stoi też tam przyczepa, na którą możemy wyrzucać chryzantemy, ale koniecznie bez doniczek, ponieważ ta ziemia jest wywożona na uprawną rolę. Pod żadnym pozorem nie składamy kwiatów do betonowego boksu czy kontenera. Dziękuję za podstawienie pojazdu Panu Dariuszowi Ignacakowi z Szańca. Przy bramie cmentarnej jest też regał gdzie możemy składać znicze do ponownego wykorzystania, bardzo proszę by nie zostawiać tam zniczy małych, tradycyjnych ale lepszej jakości (wypasione :)) Bowiem tych małych nikt nie zabiera a powstaje drugi śmietnik – roztropność.
  4. Jeżeli ktoś na pogrzebie przyjmuje Komunię Świętą a potem ma drugą Mszę Świętą np. za zmarłych czy żywych to po raz drugi może przystąpić do Komunii Świętej.
  5. W przyszłą Niedzielę jest Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego, a jednocześnie patronalne święto KSM-u i Ministrantów. Msza Święta w ich intencji o godz. 12:00. Podczas Mszy Świętej zostaną przyjęci do posługi nowi  ministranci. Podczas tego dnia, w całej diecezji będzie wspierane duszpasterstwo młodzieży i ich wyjazd na kolejne spotkanie do Rzymu – wsparcie do puszek w przyszła Niedzielę.
  6. Dziękując Panu Tomaszowi, świeckiemu Ewangeliście za dzisiejsze świadectwo i zachętę do 33 dniowych indywidualnych rekolekcji, które mają na celu oddanie swojego życia Jezusowi przez Maryję. Owe rekolekcje można rozpocząć 29 listopada by 1 stycznia uroczyście oddać swoje życie Maryi.
  7. Na cele parafialne czyli renowacje ołtarza w ostatnim czasie wpłynęło 8 ofiar (1400 zł)
  8. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.