Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą – 12.11.2023

  1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – Świętych Polskich Męczenników, Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; Czwartek – Świętej Małgorzaty, Piątek – Świętej Elżbiety Węgirskiej, Sobota – Błogosławionej Karoliny Kózkównej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  2. Jutro, nastąpi odbiór prac konserwatorskich głównego ołtarza – etapu technicznego, czyli odrobaczenie, zdarcie wierzchniej warstwy i malowanie. W najbliższym czasie nastąpią pracę estetycznie, czyli m.in. złocenie.
  3. Nadal przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne.
  4. Bardzo dziękuję pielgrzymom do grobów apostołów i Ojca Pio, za piękną postawę wiary i świadectwa oraz za rozmodlenie i atmosferę radości. Msza święta w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.
  5. W przyszła niedzielę będziemy gościć świeckiego ewangelizatora Tomasza Kozieło z Poznania. Będziemy mieli okazję wysłuchać świadectwa zawierzenia Matki Bożej przez Pana Tomasza oraz zostaniemy zaproszeni do przeżycia 33 – dniowych (indywidualnych) rekolekcji – oddanie 33. Będzie też możliwość nabycia książek z rekolekcjami. Już teraz otaczajmy to wydarzenie modlitwą aby otwartym sercem przyjąć zaproszenie do zawierzenia Maryi.
  6. Dziś w dzień solidarności z Kościołem prześladowanym możemy wesprzeć projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie (w Syrii, Libanie, Iranie) przed Kościołem można złożyć ofiary na ten cel. Za każdy dar z serca dziękuje.
  7. Zmarł Jan Sternak z Galowa. Pogrzeb we wtorek godz. 14:00