Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą 23.10

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Poniedziałek – św. Antoniego biskupa, Piątek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziś rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Dziękujemy za ofiary, które będą przeznaczone na cele misyjne, także na budowę Kościoła pw. Św. Jana Pawła II na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji misji, zachęcam do udziału, zwłaszcza, że to będzie ostatni tydzień nabożeństw różańcowych.
  3. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Ten tydzień będzie skoncentrowany na porządkach. Bardzo proszę, by nadal wyrzucać śmieci tam gdzie ich miejsce, a więc segregować. Wiele osób zabiera śmieci do swoich domowych pojemników, za co bardzo dziękuję. Od piątku będzie też dodatkowo mobilna toaleta, proszę zachować w niej czystość jak i w stacjonarnej.
  4. Pamiętajmy przy tej okazji o modlitwie za zmarłych, kwiaty i znicze są bardziej dla nas niż dla nich, dla nich to nade wszystko modlitwa. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne czy jednorazowe w zakrystii i kancelarii.
  5. Dziękuje rodzinie Kowalskich z Pomykowa za ofiarowanie chryzantem do Kościoła i p. Krystynie Krakowiak z Kameduł za nowe kwiaty przed Kościołem.
  6. Na bocznym ołtarzu widzimy odrestaurowany kolejny feretron. Z jednej strony jest widzimy wizerunek Matki Bożej, a z drugiej Godło Narodowe i daty rozbiorów Polski i daty czterech powstań. Prace te wykonała pracownia Konserwatorska z Kielc, jako bonus za prace które podejmują.
  7. Zatrudnię kościelnego, który by przejął obowiązki p. Irka. Taka osoba jest niezbędna dlatego, szczególnie zapraszamy tych, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę, lub mają pracę, która nie wymaga obecności ciągłęj, czyli są dyspozycyjni.
  8. Ks. Michał organizuje z naszej diecezji wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych “Taize”, które w tym roku odbędzie się w Niemczech w Rostocku. Termin 28 grudnia do 2 stycznia. Kierowane jest ono do osób w wieku 18-35 lat – szczegóły u ks. Michała. Przypominam też o pielgrzymce w lutym do Meksyku.
  9. W tym tygodniu na cele parafialne złożono 12 ofiar w wysokości 2550 zł – wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencję.