Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Poświęcenia Kościoła 30.10

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych; Piątek – św. Karola Boromeusza; wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godzinie 16.00 w I czwartek i I sobotę, godzinę wcześniej Nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem; a w piątek pół godziny przed Mszą Św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie przystąpili do sakramentu pokuty, mają szansę uczynić to jutro czy nawet dziś.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. o godz. 8.00 i 10.00 w Kościele i o godzinie 12.00 na cmentarzu. Pół godziny wcześniej, czyli o 11.30 procesja z modlitwą za zmarłych różnych stanów. Taca w tym dniu przeznaczona na koszty związane z położeniem kostki w alejkach bocznych na cmentarzu oraz wywozem śmieci.
  W dzień Zaduszny 2 listopada natomiast Msze Święte o 8 i 10 w Kościele oraz o 16.00 na cmentarzu.
 4. W tym tygodniu wywieźliśmy kilka kontenerów ze śmieciami. Cieszę się, że zdecydowana większość segreguje śmieci, ale wczoraj zobaczyłem, że ktoś do kontenerów, gdzie wyraźnie jest napisane “Tylko szkło i wkłady” wrzucił duże ilości liści, a w betonowych pojemnikach ogromne krzewy akacji. Nadal proszę o wrzucanie zgodnie z przeznaczeniem.
 5. Prośba grabarza, aby Ci, którzy mają zarezerwowane miejsce na cmentarzu i mają na to papier (dokument potwierdzający) zaznaczyli czyli opalikowali, bo jeśli takich znaków nie będzie, to znaczy, że miejsce jest wolne i można tam kogoś pochować,
 6. W dniu jutrzejszym 31 października w parafii św. Brata Alberta w Busku Zdroju odbędzie się “Noc Świętych” – modlitewne czuwanie przy relikwiach świętych. Organizuje je KSM z Buska ze współudziałem księdza Michała i KSM naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.
 7. Nadal przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, jednorazowe.
 8. Dziękuję Kamilowi Prędkiemu za przeczyszczenie rynien na Kościele i panu Gorgoniowi z Mikułowic za zwyżkę.
 9. Dziękuję paniom, które zgłosiły się by posprzątać kościół – p. Krystynie Lasi z Szańca i p. Ewelinie Wojtaszek z Galowa z córką. Ta pomoc jest szczególnie cenna, gdy wciąż nie ma pana kościelnego.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy kościele.