Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą 16.10

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; wtorek – Święto św. Łukasza Ewangelisty; środa – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszko; czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego; sobota – św. Jana Pawła II. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Dziś obchodzimy w polskim kościele XXII Dzień Papieski. Poprzez ofiary składane do puszek wspieramy “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli żywy pomnik dla św. Jana Pawła II, który wspiera bardzo zdolną młodzież pochodzącą z biedniejszych domów.
  W naszej parafii tradycyjnie będziemy mogli też nabyć kremówki “papieskie”. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na działanie grup dziecięcych i młodzieżowych w naszej parafii, a więc Ministrantów, Eucharystyczny Ruch Młodych i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 3. Świętemu Janowi Pawłowi II szczególnie na sercu leżała kwestia rodzin, dlatego też wychodząc naprzeciw tej tematyce jedna z naszych parafianek – pani Marta Czajor z Nowego Folwarku Włodarki – rok temu podjęła się w Kielcach przygotowania do pełnienia funkcji Doradczyni Życia Rodzinnego. W ostatnim czasie otrzymała ona misję kanoniczną od ks. bp Ordynariusza. Gratulujemy i bardzo dziękujemy za podjęcie się tej misji. Pani Marta będzie spotykała się z narzeczonymi przed ślubem, a także służy pomocą i wsparciem małżonkom przeżywającym kryzys.
 4. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne oraz jednorazowe. Na bocznych ołtarzach możemy znaleźć kartki, na których możemy zamieścić naszych bliskich zmarłych. Prosimy, by podawać także godzinę Mszy Św., przed którą mają być odczytane.
 5. W związku z dzisiejszym dniem chciałbym także wyrazić chęć założenia w naszej parafii nowej grupy – Rycerzy św. Jana Pawła II. W listopadzie będziemy gościć kilku takich rycerzy. Jest to grupa przeznaczona dla mężczyzn – zachęcam, by sięgnąć po więcej informacji pod tym adresem https://rycerzejp2.org/
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną – swoją modlitwą i ofiarą złożoną na tacę będziemy wspierać Dzieło Misyjne Kościoła, szczególnie kościół w Azji i Afryce.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Różaniec, Mszę Św. o godzinie 15.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne.
 8. Dziękuję mieszkańcom Szańca za zebranie ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, a Panu Sołtysowi za ich zorganizowanie oraz mieszkańcom Kameduł za grzyby.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.