Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą 22.10

 1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Jana Kapistrana,
  w Sobotę – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. Na ołtarzach pojawiły się chryzantemy, dziękujemy za ten dar rodzinie Kowalskich z Pomykowa
 3. Dziś rozpoczęliśmy tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na cele Misyjne, przy Kościele można nabyć kalendarze misyjne na rok 2024. Nabywając ten kalendarz wspieramy Misjonarzy z naszej Diecezji.
 4. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Ten tydzień będzie skoncentrowany na porządkach. Bardzo proszę by wyrzucać śmieci tam gdzie ich miejsca czyli segregować. Prosimy o roztropność i szacunek dla innych sprzątających, nie zostawiając śmieci przy grobach innych. Nasz cmentarz jest czysty i zadbany, nie psujmy tego.
  Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, o tym co przyniesie im konkretną pomoc – nadal przyjmujemy na wypominki, roczne, półroczne i jednorazowe.
 5. Na cele parafialne czyli renowację ołtarza wpłynęło w tym tygodniu 13 ofiar (1970 zł)
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szańcu i Rada Rodziców prosi o głos w budżecie obywatelskim na zakup urządzeń do ćwiczeń – więcej informacji w gablocie przed Kościołem.
 7. Dziś rozpoczęliśmy pierwszy etap przygotowania do naszych Misji Parafialnych, które odbędą się od II Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 25 lutego 2024r. Bardzo dziękuję Ojcu Antoniemu, który już dziś dał mocny sygnał związany z tym wyjątkowym czasem. Będziemy pamiętać w modlitwie także o drugim Ojcu prowadzącym nasze Misje – ks. Kazimierzu, który będzie miał poważną operacje.
 8. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.