Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Franciszka z Asyżu; środa – św. Faustynę Kowalską; piątek – NMP Różańcową. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w tygodniu codziennie o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 14.30.
 3. Dziękuję kolejnym miejscowościom za dostarczenie ofiar na rzecz seminarium:
  z Unikowa płody roli oraz 90 zł, z Galowa płody roli i 300 zł; z Nowego Folwarku ofiara 380 zł; ze Zwierzyńca i Wymysłowa ofiara 350 zł; ze Skorzowa ofiara 500 zł. W imieniu WSD w Kielcach serdecznie dziękujemy! Dziękuję także sołtysom za ich zorganizowanie i dostarczenie. 
 4. Będziemy w tym tygodniu przeżywać I czwartek i piątek miesiąca
  – nabożeństwo czwartkowe od godz. 16.30, o 17.00 tradycyjnie różaniec
  – będziemy się modlić o nowe, święte powołania do życia kapłańskiego
  i zakonnego oraz za kapłanów polecanych w modlitwie margaretkowej. 
  W tym też dniu Buskie Stowarzyszenie Kulturalne organizuje Koncert Organowy w naszej parafii. Odbędzie się on o godzinie 18.00. W programie m.in. „Słowo Macieja Batora ze Świdnicy – Organy bez tajemnic”; utwory organowe będą wykonywane przez Zuzannę i Macieja Batorów, którym towarzyszył będzie śpiew Klaudii i Nikoli Kozioł. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. W piątek natomiast od godz. 16.30 będzie możliwość skorzystania
  z sakramentu pokuty i pojednania, następnie o 17.00 różaniec i nabożeństwo a po nim Msza Św. Zbiorowa w intencji zmarłych.
 6. Dziękujemy licznej grupie członków Żywego Różańca za udział
  w diecezjalnej pielgrzymce Kół Różańcowych – Msza Święta w ich intencji oraz ich rodzin będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 9 października
  o godz. 10.00.
 7. Na cele parafialne w ubiegłym tygodniu ofiarę złożyła Wanda Walęzak (100 zł). Bóg zapłać ofiarodawcom.
 8. Od dziś przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 1-12 lutego. Zainteresowani mogą otrzymać szczegółowy program w zakrystii.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej w zakładce intencje.