Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą 25.09

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach; wtorek – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo; środa – Wspomnienie św. Wacława; czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; piątek – Wspomnienie św. Hieronima; sobota – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W pierwszą sobotę nabożeństwo o godzinie 16.30, o godzinie 17.00 różaniec, a o 17.30 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP oraz zbiorowa w intencji zmarłych.
  3. W sobotę odbędzie się także pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach pod hasłem „Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój”.  Komunikat ks. biskupa Jana Piotrowskiego:
    Drodzy Diecezjanie!

Zbliża się październik – czas poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. W ostatnich miesiącach uświadamiamy sobie, jak ważną wartością jest pokój. Dlatego chcemy z Maryją – Królową Różańca świętego – modlić się o pokój w naszych sercach, w rodzinach, w naszej Ojczyźnie, w Ukrainie i na całym świecie.

Wszystkie Róże Żywego Różańca naszej diecezji i czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach k. Chmielnika, w dniu
    1 października 2022 r. (sobota).

Niech nasze spotkanie będzie znakiem jedności, miłości i pokoju. Niech nas umocni w wypełnianiu misji budowniczych pokoju. „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5,9).

Program:
    Wyjazd z naszej parafii o godz. 8.15.
    9.00 Koncert zespołu peruwiańskiego LOS COMPANIEROS
    10.00 Powitanie pielgrzymów – prezentacja grup
    10.20 Konferencja „ Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój”
    Ks. Michał Kacprzyk
    10.50 Wspólny śpiew – schola parafialna
    11.30 Dziękczynienie za dar beatyfikacji błogosławionej Pauliny Jaricot
    Ks. dr Maciej Będziński Dyrektor Krajowy PDM w Polsce
    11.50 Wspólna modlitwa różańcowa
    12.30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
    Zakończenie pielgrzymki i powrót na godzinę 14.30-15.00.

4. W czwartek wspominamy św. Michała Archanioła, a więc także moje imieniny. Zapraszam na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godzinę 17.00 a następnie na Mszę Świętą w mojej intencji o godzinie 18.00.
  5. Rozpoczynamy miesiąc październik, a więc czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe w sobotę na godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 14.30, a w tygodniu (czyli od następnego poniedziałku) codziennie o godzinie 17.00. W przyszłą niedzielę (2 października) na Mszy Świętej o godz. 15.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Dziękujemy za płody roli i ofiary składane na rzecz WSD w Kielcach – Nowy Folwark 380 zł.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.