Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą 08.10

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek 09.10 – bł. Wincentego Kadłubka Bp; Piątek 13.10 – bł. Honorata Koźmińskiego; Sobota 14.10 – św. Małgorzatę Marię Alacoque. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  2. W najbliższy czwartek w ramach koncertów „Jesieni organowej” odbędzie się w naszej parafii kolejny koncert na którym zaprezentują się także solistki – początek koncertu tuż po wieczornej Mszy Świętej a więc o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału także parafian.
  3. Jak słyszeliśmy w liście Biskupów w przyszła Niedzielą odbędzie się kolejny dzień papieski, w czasie którego budujemy żywy pomnik dla świętego Jana Pawła II, poprzez wsparcie bardzo zdolnej a biednej młodzieży z terenów wiejskich. Przed Kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
  4. W sobotę obchodzimy dzień nauczyciela, zapraszamy na modlitwę Różańcową w ich intencji i zmarłych nauczycieli.
  5. Z naszego placu Kościelnego został zdemontowany zabytkowy, jedyny nagrobek ze starego cmentarza. Prace renowacyjne potrwają do końca tego roku i będzie to pierwszy etap renowacji. Wokół muru przybyłą kolejna kamienna figura świętych tym razem św. Józefa cieśli.
  6. Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować, na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Przy wpisywaniu, proszę podać przed którą Mszą mają być czytane.
  7. Dziękuję bardzo licznej grupie członkiń Żywego Różańca za udział w Diecezjalnej pielgrzymce do Jędrzejowa. Msza święta w ich intencji i ich rodzin będzie odprawiona 22 października o godz. 10.00 – a Msza święta za wrześniowych pielgrzymów do Włoch będzie odprawiona w następną Niedzielę o godzinie 10.00. Te nowe świece i żeliwne lichtarze na ołtarzu są darem tych pielgrzymów za co bardzo dziękujemy.
  8. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.