Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą 24.09

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

 1. W tym tygodniu wspominamy: Środa 27.09 – Wspomnienie św. Wincentego
  à Paulo, prezbitera, Czwartek 28.09 – Wspomnienie św. Wacława, męczennika, Piątek 29.09 – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Sobota 30.09 – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera
  i doktora Kościoła
 2. Koniec września to czas kiedy zbieraliśmy płody rolne dla Seminarium Kieleckiego, po konsultacjach z Sołtysami właściwszym rozwiązaniem
  w obecnych czasach będzie dobrowolna ofiara do puszek, więc w przyszłą Niedzielę będzie taka możliwość za każdy dar serca z góry dziękuję.
 3. W najbliższą sobotę w parafii św. Brata Alberta w Busku – Zdroju odbędzie się Diecezjalny Zjazd Ministrantów. Natomiast za dwa tygodnie czyli 07 Października w Jędrzejowie w Parafii bł. Bp Kadłubka odbędzie się Diecezjalna pielgrzymka kół różańcowych – proszę aby do przyszłej Niedzieli Zelatorki
  z poszczególnych kół podały Ks. Proboszczowi ilość osób wybierających się na to modlitewne spotkanie (koszt 30 zł.)
 4. Jak widzimy, przy głównym ołtarzu są już rusztowania więc konserwacja jest na najwyższych kondygnacjach; by nie patrzeć tylko na rusztowania wywieszony jest baner z wnęką i figurą Matki Bożej – na te cele w tym tygodniu wpłynęło sześć ofiar w sumie 1100 zł. Dziękujemy za zrozumienie
 5. Przyszła Niedziela to już Październik – Nabożeństwo Różańcowe w Niedziele przed Mszą Świętą popołudniową czyli o godz. 14:30, a na Mszy Świętej o 15 poświęcenie Różańcy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszamy ich wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie formacyjne dla rodziców.
 6. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Jest to wspólnota osób, które wspólnie poznają Pismo Święte i rozważają Słowo Boga. Zadaniem uczestników tej grupy jest również poznawanie dziejów historii, metod działania Boga, a przede wszystkim wielkiej miłości Boga do człowieka. Spotkanie odbędzie się w przyszły piątek o godzinie 19.00 w salce na Plebani.
 7. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.