Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą 11.09

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; czwartek – Wspomnienie NMP Bolesnej; piątek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Kilka dni temu Komisja konserwatorów z Kielc odbierała prace związane z konserwacją zabytkowej ambony. Jakość prac i użytych materiałów została oceniona bardzo wysoko.
  3. Powoli spływają płody ziemi dla Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Pierwszą miejscowością są Kameduły, z których złożono też ofiarę 425 zł. Dziękujemy również rodzinie Wędów za ofiarowanie miodu i p. sołtys za zorganizowanie zbiórki.
  4. Przypominam, że dziś w rozpoczynającym się tygodniu wychowania rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentów I Komunii Św. i Bierzmowania. Spotkania dla rodziców i dzieci I Komunijnych po Mszy Św. o godz. 10.00, a z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami po Mszy Św. o godzinie 15.00.
  5. W sobotę w Jędrzejowie odbędzie się Diecezjalne spotkanie Ministrantów. Zapisy u ks. Michała.
  6. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (środa) podejmiemy ogólnopolską modlitwę o pokój na Ukrainie. Zapraszamy na Msze Świętą o godzinie 18.00, a po niej na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Na cele parafialne w tym tygodniu wpłynęło 8 ofiar w wysokości 1150 zł.
  8. W związku z tym, że konserwator zabytków zakazał położenia dachówki na ogrodzeniu przy kościele (mimo, że mur nie jest zabytkiem), mamy do zbycia czerwoną dachówkę (ponad 2 tys. sztuk). Tym razem ta inwestycja nie będzie zrealizowana.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej!
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.