Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedziele zwykłą 28.08

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedziele zwykłą

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo o godzinie 17.15, a o 18.00 Msza o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele i za kapłanów objętych modlitwą margaretkową. W pierwszy piątek spowiedź od godziny 17.00, po Mszy Św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę nabożeństwo od godziny 17.00, a o 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. 
  3. Z racji na rozpoczęty rok szkolny w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12 będziemy modlić się w intencji nauczycieli oraz uczniów, a także odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy szczególnie uczniów 1 klas, którzy rozpoczynają swoją naukę w szkole.
  4. Po wakacyjnej przerwie wracamy także ze spotkaniami naszych grup parafialnych. Zachęcam wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Chrystusa, do włączenia się w działalności grup. Przypominam, że w naszej parafii działa Eucharystyczny Ruch Młodych, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży; Ministranci; Krąg Biblijny; Apostolat Margaretka. Eucharystyczny Ruch Młodych zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek – najpierw do uczestniczenia we Mszy Świętej pierwszo piątkowej, następnie na spotkanie na salkach parafialnych.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dzień seminaryjny – będziemy gościć kleryka, który podzieli się z nami świadectwem powołania i wraz z nim modlić się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o świętość dla kapłanów i wytrwanie w powołaniu.Zwracamy się również z uprzejmą prośbą do wszystkich sołtysów z naszej parafii, aby jak co roku zebrali płody roli, które będą przeznaczone na wsparcie Seminarium w Kielcach. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu włączają się w troskę o ten wyjątkowy dom, utrzymujący się z życzliwości i ofiar wiernych!
  1. Na cele parafialne w tym tygodniu wpłynęły 3 ofiary w wysokości 400 zł.
  2. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej!