Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą 21.08

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Wspomnienie NMP Królowej; środa – Święto św. Bartłomieja; piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej; sobota – św. Moniki. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W środę gościliśmy uczestników X Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bardzo dziękujemy za gościnne ich przyjęcie. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Miłośników Szańca, KGW ze Słabkowic, KGW z Unikowa oraz KSM.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust w Balicach. W naszej parafii Uroczysta Msza Św. o godzinie 18.00.
  4. Przed odpustem zostały odrestaurowane i pomalowane dachy na kapliczkach wokół kościoła i na eremie – koszt prac to 3400 zł.
  5. Jeszcze raz dziękujemy za piękne przygotowanie wieńcy dożynkowych, koszy i chlebów. Jest to konkretny zewnętrzny gest wyrażenia swojej wdzięczności Bogu za wszelkie otrzymane dobro. Dziękuję orkiestrze, strażakom, paniom z KGW, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękuję za pomoc w budowie kościoła na Wybrzeżu Kości Słoniowej – zebraliśmy 7 100 zł. Na stronie parafialnej możemy zobaczyć zdjęcia z tej uroczystości.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii w zakładce intencje.