Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XX Niedziela Zwykłą 14.08

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; środa – św. Jacka; sobota – św. Bernarda. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziękuje mieszkańcom Mikułowic z ul. Szkolnej za solidne posprzątanie kościoła, była to ekipa 6 pań.
  3. Przy obcinaniu lip został uszkodzony jeden z filarów przy ogrodzeniu, dziękuje za bezinteresowną naprawę p. Zbigniewowi Begerowi z Szańca.
  4. Jutro Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP – patronki naszej parafii. Msza św. jak w każdą niedzielę o godz. 8, 10, 12 i 15. O godzinie 12.00 uroczysta suma połączono z dożynkami parafialnymi. Spod Domu Kultury wyruszy orszak z wieńcami i koszami obfitości prowadzony przez Starostę i Starościnę dożynek z Mikułowic i Młyn. Przemarsz uświetni też nasza parafialna orkiestra, która towarzyszyć nam będzie także w czasie Mszy Świętej. Uroczystości będzie przewodniczył ksiądz pracujący w Afryce na Wybrzeżu Kości Słoniowej – ks. Antoni Sokołowski. Od kilku lat buduje tam kościół pw. św. Jana Pawła II. Byłoby pięknie, gdybyśmy budowę tego dzieła wspomogli, dlatego też taca w tym dniu będzie przeznaczona na budowę świątyni na Wybrzeżu Kości Słoniowej.  Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10.00 grupa parafian zawierzy się Panu Jezusowi przez ręce Maryi i po Mszy Św. będzie modlitwa różańcowa.
  5. W środę będzie gościć przy naszym kościele uczestników rowerowej pielgrzymki z Kielc przez Wiślicę do Częstochowy. Będą na modlitwie i pokrzepieniu ciała. Jak co roku liczę na pomoc w ich pokrzepieniu mieszkańców Szańca, szczególnie Stowarzyszenie Miłośników Szańca i Koło Gospodyń Wiejskich ze Słabkowic. Będziemy ich gościć ok. 14.30.
  6. My też organizujemy pielgrzymkę do największego Sanktuarium świata w Guadelupe w Meksyku od 1-12 lutego.
  7. KSM naszej diecezji zaprasza na pielgrzymkę Młodych do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Termin pielgrzymowania to (sobota 27 sierpnia). Zapisy w zakrystii.
  8. Już zapowiedziałem – od dziś widzimy już w pełnej krasie ambonę. Są już zamontowane wszystkie elementy, a więc tablice z przykazaniami, oko opatrzności, figury 4 ewangelistów, na szczycie figury Dobrego Pasterza, tym szczytem jest przepiękny baldachim, którego rozety zdobione są 23 karatowym złotem. Koszt tych prac to 90 tys. zł.
  9. Zmarł Edward Nowak z Nowego Folwarku. Pogrzeb w środę o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej.
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.