Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą 7.08

  1. W tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. Teresę Benedyktę; środa – św. Wawrzyńca; czwartek – św. Klarę. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziękuje mieszkańcom Zwierzyńca i Młyn za życzliwe wsparcie pielgrzymów na trasie pielgrzymkowego szlaku, za wszelkie słodkości i kwaśności! Dziękuję też wszystkim mieszkańcom Mikułowic za ich wieloletnią obecność. Zachęcam do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie – więcej informacji na stronie pielgrzymka.kielce.pl – i do odebrania folderów grupy duchowej w zakrystii.
  3. Przed nami 2 dni świętowania. Bowiem Niedziela i nasz odpust ku czci patronki naszej parafii MB Wniebowziętej. Będą wtedy jednocześnie Dożynki parafialne. Uroczystości będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej czyli z Afryki, ks. Antoni Sokołowski. Wiele osób ma w domu Kalendarz Misyjny. On, czyli ks. Antoni jest tam na wielu zdjęciach oraz jego parafia, w której buduje swój kościół. 
  4. Kilka dni temu zostały skrócone 2 lipy, które zagrażały bezpieczeństwu. Dziękuję za to strażakom, również z naszej parafii. A na filarach kościoła zostały zamontowane 2 dodatkowe głośniki, by od strony ogrodzenia też było dobrze słychać.
  5. Prace przy ambonie dobiegają końca. Teraz jest etap złocenia, a za kilka dni będzie montaż pozostałych elementów. Na te cele, jak i na pracę na cmentarzu wpłynęło 7 ofiar w wysokości 1250 zł. 
  6. Zachęcam by podjąć wysiłek ofiarowania swej czasowej lub stałej abstynencji w intencji tych, którzy mają z alkoholem problem. Przed filarem jest wystawiona księga abstynencji. Chętni mogą się w nią wpisać na okres stały lub czasowy.
  7. Intencje parafialne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i w zakładce intencje na stronie parafialnej.