Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy : wtorek – Św. Euzebiusza , czwartek – Św. Jana Vianneya, sobota – Święto Przemienienia Pańskiego.       Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia;
  2. Zachęcam do wyruszenia na trasę pielgrzymki pieszej z Wiślicy do Częstochowy (można też wyruszyć na jeden dzień), na tę pielgrzymkę wyruszy także ks. Michał, który będzie opiekunem grupy duchowej, do uczestnictwa duchowego zachęcam, ofiarowując swoją modlitwę i cierpienie; łącząc się z pielgrzymami szczególnie w czasie Apelu Jasnogórskiego. Proszę też o wsparcie pielgrzymów w lesie na Zwierzyńcu (będą tam na postoju ok. godziny 14.30) i na trasie obok Młyn (ok. godziny 15.40) – SOBOTA;
  3. W związku ze zbliżającymi się dożynkami, które będą w odpust 15.08 przypominam o przygotowaniu wieńców dożynkowych, czy też koszów z darami ziemi;
  4. Przypominam, że przyjmujemy już intencje mszalne na 2023 rok;
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czw., piątek i pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwa przed mszą świętą
  6. Na ten rok oprócz renowacji ambony i prac na cmentarzu planowałem położenie dachówki na murze wokół kościoła, bo woda dostaje się w szczeliny i mur pęka, a poza tym wyglądałoby to estetycznie; ale w czwartek pojawiła się pani konserwator z Kielc i zakazała takiej pracy, a żadne moje argumenty nie trafiały – także muszę się z tej inwestycji wycofać;
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.