Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę zwykłą 20.08

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Piusa X, papieża; wtorek – NMP Królową; czwartek – św. Bartłomieja Apostoła; sobota – Uroczystość NMP Częstochowskiej; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia! 
  2. We wtorek przeżywaliśmy uroczystość odpustową w naszej parafii i dożynki parafialne. Dziękuję za przygotowanie wieńcy i koszy obfitości, które mimo opóźnionych żniw były prawie z każdej miejscowości; dziękuję też za chleb – konkretny zewnętrzny gest wyrażający naszą wdzięczność Bogu, nie tylko za tegoroczne plony, ale i za wszelki owoc ludzkiej pracy. Na stronie internetowej naszej parafii możemy znaleźć zdjęcia z tej uroczystości w zakładce galeria.
  3. W środę natomiast gościliśmy rowerowych pielgrzymów zdążających do Częstochowy. Bardzo dziękuję za przygotowanie dla nich posiłku. Były placki, owoce, kawa oraz niezawodnie najlepszy chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Za to wszystko dziękuję KGW ze Słabkowic, Unikowa i Galowa oraz Stowarzyszeniu Miłośników Szańca. 
  4. Zmarł Marek Kania z Galowa, pogrzeb jutro o godzinie 15.00.
  5. Jutro  swoją 3 letnią posługę w naszej parafii kończy Ks. Michał. We wtorek zostanie mu wręczona nominacja do nowej parafii. Chciałbym we własnym imieniu i całej parafii bardzo podziękować za Twoją gorliwą pracę, zaangażowanie na różnych płaszczyznach, prowadzenie grup: Eucharystycznego Ruchu Młodych; Ministrantów; Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Krąg Biblijny; dbanie o piękno liturgii, nauczanie w szkołach w Szańcu i Słabkowicach; liczne wyjazdy z dziećmi i młodzieżą; generalnie za to, że Ci się chciało angażować i oczywiście za posługę każdego dnia. Życzymy księdzu dużo mocy i gorliwości w dalszej posłudze w naszej diecezji. 
  6. W związku z tym od środy będziemy gościć już nowego wikariusza w naszej parafii, również neoprezbitera. 
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przy kościele.