Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na 16 lipca – Odpust NMP z Góry Karmel

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: czwartek – bł. Czesława; sobota – św. Marię Magdalenę; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa (które będzie w następny wtorek), w najbliższą niedzielę będzie poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczną jazdę. Poświęcenie odbędzie się po każdej Mszy Świętej. Ofiary jakie będziemy składać przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. 
  3. Na bocznym ołtarzu pojawił się odrestaurowany kolejny feretron z obrazem MB Różańcowej oraz św. Anny. Wciąż trwają prace przy głównym ołtarzu. Natomiast w ogrodzeniu kościoła pojawiła się rzeźbiona w kamieniu figurka św. Siostry Faustyny Kowalskiej. 
  4. Bardzo dziękuję za solidne posprzątanie kościoła i wszystkiego wokół mieszkańcom Mikułowic od nr 207 do 238. Dziękuje pani Sołtys za zorganizowanie. 
  5. Na placu kościelnym w związku z odpustem są produkty ze zdrową żywnością m.in. z Olejarni Zagłoby i Pasieki Kameduły oraz ciasta i nie tylko z KGW Skorzowa. 
  6. Dziękujemy ks. prof. Miłoszowi Hołdzie za wygłoszenie dzisiejszej nauki odpustowej i przybliżenie nam Duchowości Karmelitańskiej. Życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy, by w myśl wygłoszonego dziś słowa sięgnąć do codziennych myśli jakie nam niesie Ewangelia, a którą ks. profesor Miłosz każdego dnia przybliża przez swój fanpage na facebooku, do lajkowania którego zachęcamy! Facebook – W drodze do Światła. Strona ks. Miłosza Hołdy.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej.