Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą 2.07

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Święto św. Tomasza Apostoła; wtorek – św. Elżbiety; czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; sobota – św. Jana z Dukli; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek wraz z modlitwą o powołania od godziny 17.00, a Msza o godz. 18.00. W I piątek spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. 

3. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce i rowerowej do Częstochowy. Piesza pielgrzymka wyrusza 5 sierpnia z Wiślicy, wybiera się na nią też ks. Michał. Szczegóły w gablocie. 

4. Następna  niedziela to w naszej parafii Niedziela Grobowa, czyli tuż przed odpustem będziemy się modlić za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Uroczysta Msza Święta na cmentarzu o godzinie 12.oo. Pozostałe Msze Święte w kościele. Bardzo proszę, by zadbać o porządek na grobach i wokół nich oraz o segregowanie śmieci. 

5. W następną niedzielę odbędzie się też spotkanie dla pielgrzymów wybierających się na pielgrzymkę do Włoch w listopadzie. Spotkanie o godzinie 11.00 w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu. Proszę o zabranie dowodu osobistego i wpłaty 700 zł. Zostały ostatnie dwa miejsca wolne!

6. Natomiast w sobotę na Zwierzyńcu odbędzie się coroczny Turniej Sołtysów. Początek o godzinie 18.00. Pani Sołtys zapewnia, że atrakcji nie zabraknie. Zachęcamy też, by sołtysi, którzy będą brali udział w turnieju mieli też ekipę kibiców ze swoich miejscowości. 

7. Zmarła Helena Cygan z Młyn – pogrzeb jutro o godzinie 15.00. 

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.