Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 11.06

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Antoniego z Padwy; środa – bł. Michała Kozala; piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalanego Serca NMP; wspomnienie św. Brata Alberta; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Bardzo dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, Ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty; strażakom; orkiestrze, a nade wszystko tym, którzy przygotowali piękne ołtarze: mieszkańcom Kameduł, Elżbiecina, Podgaja oraz Rycerzom św. Jana Pawła II. 
  Zapraszam codziennie na procesje wokół kościoła i Msze Św. o godzinie 18.00. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godzinie 18.00. Proszę, by ołtarze przygotowały grupy parafialne: Margaretki; KSM i ERM; oraz Rycerze św. Jana Pawła II, a 4 ołtarz będzie w kościele. 
 3. Dziękujemy p. Zbigniewowi Zającowi z Mikułowic i ekipie ojców kandydatów do bierzmowania za przycięcie tuj przy kościele, parkingu i plebanii. 
 4. A w przyszłą niedzielę będziemy gościć Nuncjusza Apostolskiego z Ghany – arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego, który będzie od rana na każdej Mszy Świętej. A o godzinie 15.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. 
  Ksiądz Arcybiskup pracuje na terenach misyjnych w związku z tym wesprzemy działalność misyjną w tym afrykańskim kraju, w którym w większości mieszkańcy są wciąż bez prądu czy bieżącej wody. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom. Za każdy dar serca z góry dziękujemy. 
 5. W związku z bierzmowaniem spowiedź kandydatów, świadków i ich bliskich w piątek o godzinie 16.30, a dzień wcześniej w czwartek o godz. 16.30 próba generalna. 
 6. Przy kościele w ogrodzeniu pojawiła się kolejna kamienna figura, tym razem św. Barbara – patronka górników. Gdyby górnicy emeryci mieszkający na terenie parafii chcieli wesprzeć nową figurę, to będziemy wdzięczni. 
 7. Przy wejściu do Kościoła od ulic Murowanej ciągle pojawiają się butelki czy puszki. Bardzo proszę, by starać się zachować tam porządek i czystość. 
 8. W przyszłą Niedzielę o godzinie 12.00 będzie także Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli kończących rok szkolny. 
 9. Nawiązując do dzisiejszego listu ks. bp Jana Piotrowskiego duszpasterstwo rolników naszej diecezji z jej duszpasterzem ks. Tadeuszem Szlachtą zaprasza sołtysów i liderki KGW na V Zjazd Sołtysów i II Zjazd Liderek KGW. Zjazd rozpoczyna się o godz. 10.00 24 czerwca (sobota) w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie w związku z 800 rocznicą śmierci bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Szczegółowy program w gablocie. 
 10. Wspólnota Margaretek organizuje wyjazd na nocne czuwanie do Imbramowic – wyjazd w piątek z pod kościoła o godz. 17.30. 
 11. W tym tygodniu wpłynęło na kościół 5 ofiar w wysokości 950 zł.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy przy kościele w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.