Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej 4.06

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Bonifacego; wtorek – św. Norberta; czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa; piątek – św. Efrema; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. 
  2. Najbliższy czwartek to Uroczystość Bożego Ciała – Msza Święte o godzinie 8.00; 10.00; i 12.30 (bezpośrednio po procesji); Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Szańca do 4 ołtarzy, które proszę by przygotowali: I przy WDK – mieszkańcy Kameduł; II przy szkole – mieszkańcy Elżbiecina; III przy składzie budowlanym – mieszkańcy Podgaja i Kozin; IV przy Hostelu (ewentualnie Straży) – Rycerze św. Jana Pawła II; Proszę też o przystrojenie okien domów na trasie procesji.  Proszę też o to, by włączyli się czynnie w procesję: dzieci sypiących kwiaty i dzieci komunijny, panią Katechetkę proszę, by czuwała nad ich właściwym ustawieniem; ministrantów; strażaków, panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Kół Różańcowych, by niosły feretrony, figury; proszę, by Rycerze św. Jana Pawła II nieśli baldachim; zapraszam także naszą orkiestrę parafialną  i pana Józefa proszę o jej zorganizowanie.
  3. Wszystkich chętnych do wyjazdu na uwielbieniowy koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w najbliższy czwartek (Boże Ciało) zapraszam do zgłaszania się w zakrystii u ks. Michała lub telefonicznie – jedziemy podobnie jak w ubiegłym roku razem z parafią św. Brata Alberta z Buska Zdroju – wyjazd około godziny 15.00. Szczegóły w plakacie pod ogłoszeniami. 
  4. W tym tygodniu zostało wymalowane metalowe ogrodzenie przy kościele oraz brama wejściowa, a rozpoczęły się też prace przy malowaniu zabezpieczonego kamiennego muru wokół kościoła – efekt tych prac można już zobaczyć.
  5. Pragniemy przypomnieć, kto może być rodzicem chrzestnym lub świadkiem do bierzmowanie – takiego zadania według Prawa Kanonicznego może się podjąć osoba wierząca i praktykująca. Takiej funkcji nie mogą pełnić osoby, których życie nie jest zgodne z wyznawaną wiarą (np. osoby żyjące w konkubinacie, czy w powtórnym związku jeśli wcześniejszy nie został unieważniony przez sąd kościelny; czy osoba, która wypisała się z katechezy). Nasza wiara wyraża się w życiu sakramentalnym – nie da się być wierzącym, lecz niepraktykującym, gdyż oznacza to wprost, że nie wiemy/nie uznajemy w pełni tego, w co wierzymy. Szanujemy decyzję osób, które wybierają drogę życia poza kościołem, ale prosimy, by i one szanowały nauczanie kościoła oraz były konsekwentne – jeśli nie biorę udziału w życiu kościoła, nie mogę również stawać się świadkiem wiary jako chrzestny czy świadek bierzmowania. 
  6. Wiele osób przyjeżdża do kościoła rowerami, w związku z tym, przy kapliczce MB Fatimskiej został zamontowany stojak na rowery. 
  7. Dziś o godzinie 16.00 przy szkole w Szańcu organizowany jest festyn z okazji Dnia Dziecka na który zapraszają organizatorzy czyli OSP z Szańca i Mikułowic. 
  8. W najbliższą sobotę natomiast w Zwierzyńcu odbędzie się uroczystość związana z 30-leciem OSP Zwierzyniec. Początek o godz. 15.30 – Uroczysta Msza Święta; później wiele ciekawych atrakcji i zabaw. 
  9. Przypominam, że dziś przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz pomagający w budowie i remoncie kościołów naszej diecezji. Aktualnie budują się 4 kościoły, a wiadomo, iż sytuacja od pandemii wciąż pozostaje w tej materii trudna.
  10. Na cele parafialne w tym tygodniu wpłynęło 5 ofiar w wysokości 850 zł.