Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – NMP Matki Kościoła; środa – Nawiedzenie NMP; czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, czyli Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Będą to Msze w intencji poszczególnych miejscowości w związku z poświęceniem pól, o Boże Błogosławieństwo w pracach polowych . O godz. 8.00 jeden kapłan za mieszkańców Szańca, Nowego Folwarku i Galowa, drugi ksiądz za mieszkańców Podgaja, Koziny i Skorzowa; o 10.00 jeden ksiądz za mieszkańców Młyn, Pomykowa, Słabkowic i Unikowa, drugi ksiądz w intencji mieszkańców Mikułowic, Kameduł, Zwierzyńca, Wymysłowa i Elżbiecina. 
  3. Na msze Św. o godzinie 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a po Mszy Ci, którzy poważnie podeszli do przygotowania i zaliczyli wszystkie pytania otrzymają zaświadczenia dopuszczające do sakramentu; Spotkanie jest dla wszystkich kandydatów (z racji na wyjazd na wycieczkę niektórych klas, zapraszamy w takim przypadku na wtorkowe spotkanie).  Natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 15.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. 
  4. Jeszcze dziś o godzinie 18.00 w Mikułowicach przy figurce Matki Bożej obok remizy odbędzie się spektakl pod tytułem “Chwalcie łąki umajone” przygotowany przez Amatorski Teatr z Buska. Na to wydarzenie serdecznie zaprasza Pani Sołtys. W ubiegłym roku taki spektakl był w Szańcu i cieszył się wielkim zainteresowaniem. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy naszej parafii. 
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca – Nabożeństwo I czwartkowe w intencji powołań o godzinie 17.00; I sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi także o godz. 17.00. Natomiast spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30. 
  6. W tygodniu podjęliśmy pracę przy wzmocnieniu i oczyszczeniu muru wokół kościoła. Świetną robotę zrobił Janusz Jaskulski z Galowa, który Kercherem z gorącą wodą i środkiem chemicznym wymył mur (wcześniej czynili to też rodzice dzieci I komunijnych); a Pan Jacek Kozioł z Szańca wycina wierzchnią część zaprawy cementowej i wypełnia to specjalną fugą do budowli zabytkowych. Potem planuje malowanie – bardzo dziękuję p. Januszowi za bezinteresowną pracę, a p. Jacek w miarę wolnego czasu będzie kontynuował. 
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Po przerwie pandemicznej znów wracamy do przygotowywania ołtarzy przez poszczególne miejscowości: I ołtarz mieszkańcy Kameduł; II mieszkańcy Elżbiecina; III mieszkańcy Podgaja; IV rycerze św. Jana Pawła II. 
  8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc w budowaniu kościołów i renowacji zabytków w naszej diecezji. 
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.