Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę zwykłą 19.02

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Piotra Damianiego; czwartek – św. Polikarpa; Wszystkim solenizantom solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. 
 2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, a więc rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8, 10 i 17. 
  Na godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. 
  Dzień ten rozpoczyna okres 40 dniowej pokuty i nawrócenia przygotowujący nas do najważniejszych dni roku – Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu będzie Droga Krzyżowa, która w najbliższy piątek będzie o 16.30; Nabożeństwo Gorzkich Żali, które będzie o godzinie 14.40 w każą niedzielę; Rekolekcje, które zaczynamy 26 marca czyli w V Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień Wielkopostnych. 
 3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu czyli następnej rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński, zachęcamy tych, którzy w tym roku i najbliższych latach pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 10.00, a po niej spotkanie na salce na plebanii. 
 4. Zachęcam też do udziału w corocznym Nocnym Czuwaniu na Jasnej Górze dla rolników naszej diecezji w dniach z 4 na 5 marca (z soboty na niedzielę). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Po powrocie z Meksyku rozpocząłem kolejne prace przy Kościele. Były 3 ekipy: pierwsza zakładała kostkę przy parkingu; druga przygotowywała toaletę przy parkingu, do której już została doprowadzona woda; trzecia przycinała drzewa przy Kościele. W środę będą kontynuowane prace związane z oblachowaniem przypór czy filarów wzmacniających mury Kościoła. 
 6. Dziś po Mszy Św. zapowiadana zbiórka ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Przypominam także, że następna niedziela to ostatnia Niedziela miesiąca, a więc ofiary na tacę będą przeznaczone na koszty związane z ogrzewaniem Kościoła. 
 7. Intencje na najbliższy tydzień znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przy kościele.